Žena porodila dvojičky. Dievčatko sa však narodilo až dva roky po bratovi

V septembri 2018 tak rodičom narodil synček Cameron. O dva roky neskôr sa narodila aj jeho dvojička - sestra Isabella.

Narodili sa ako dvojičky, no je medzi nimi dvojročný vekový rozdiel. Kým Cameron sa narodil v septembri 2018, jeho sestra Isabella prišla na svet len v septembri tohto roku. Unikátny prípad má však jednoduché vysvetlenie, píše britský Daily Mail.

Nejde pritom o žiaden medicínsky zázrak, ani anomáliu. Britský pár Karen (33) a James (35) Marksovci podstúpili umelé oplodnenie, pri ktorom sa podarilo oplodniť hneď dve vajíčka. Vtedy ešte len budúci rodičia sa však rozhodli, že jedno z vajíčok dajú zamraziť.

V septembri 2018 tak Karen porodila synčeka Camerona. O dva roky neskôr sa narodila aj jeho sestra Isabella. Technicky ide pritom o dvojičky, keďže deti boli počaté v rovnakom čase. „Sme radi, že máme chlapca a dievča, no vďační by sme boli za každé zdravé dieťa. Znamenajú pre nás celý svet,“ uviedla Karen.

Zdroj: YouTube / DAILY NEWS

Pár sa pre umelé oplodnenie rozhodol po neúspešných pokusoch o otehotnenie, keď Karen diagnostikovali nepravidelnú ovuláciu. Ich rodina sa však môže čoskoro znovu rozrásť, keďže v Bristolskom centre pre reprodukčnú medicínu majú zmrazené ďalšie dve oplodnené vajíčka. „Mali sme oplodnených päť vajíčok, o jedno dieťatko sme však prišli minulý rok, keďže som potratila,“ uviedla Karen.

„Je to dosť šialené, mať dvojčatá narodené s dvojročným odstupom. Veľa ľudí nám povedalo, že si ani neuvedomili, že sú vlastne dvojčatá,“ priznala Karen.

Šťastní rodičia chcú povzbudiť všetky páry, ktoré majú problémy s otehotnením. „Ak ste vyčerpali všetky ostatné možnosti, potom pokračujte a choďte do toho. Umelé oplodnenie je v poriadku. Neodkladajte to a nevyhýbajte sa tomu. Je veľmi pravdepodobné, že zafunguje tak ako u nás,“ uzavrela Karen.

Zdroj: YouTube / DAILY NEWS

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dvojičky

Dôležité udalosti