Rybári mali šťastie, že si zobrali aj dron. Kúsok od nich plával gigantický krokodíl aj žralok

Ilustračná snímka.
Zdroj: YouTube/Caravan Adventure Aus

Prírodovedci, ktorým zábery ukázali, odhadujú, že krokodíl patril medzi najväčšie zaznamenané jedince a mal najmenej 5 metrov.

Austrálsky pár zažil počas karavanovania na pobreží štátu Západná Austrália blízke stretnutie s obávanými morskými predátormi. Zrejme by si ich ani nevšimli, keby sa nerozhodli preskúmať okolie z výšky pomocou dronu.

Keď na monitore zbadali obrovského morského krokodíla a žraloka býčieho, uvedomili si, aké majú šťastie. Rovnako ako ďalšie skupiny miestnych ľudí z neďalekého mesta Kununurra, totiž lovili ryby stojac po kolená vo vode.

Krokodíl so žralokom sa nachádzali iba niekoľko desiatok metrov od nich. Predátory si na pár sekúnd skrížili cesty a menší žralok radšej súpera obišiel oblúkom.

„Bolo tam veľa ľudí. Niektorí sa kúpali, iní rybárčili. Robili sme to isté. Keď sme ich zbadali, boli sme po kolená vo vode," uviedla pre portál news.com.au Chelsea Woodová, majiteľka dronu.

Prírodovedci, ktorým zábery ukázali, odhadujú, že krokodíl patril medzi najväčšie zaznamenané jedince a mal najmenej 5 metrov. Žralok meral približne dva metre.

Doteraz najväčší zaznamenaný krokodíl morský mal 6,17 metrov. Samec s menom Lolong zomrel v zajatí na Filipínach v roku 2013.


Zdroj: YouTube/Caravan Adventure Aus

KUNUNURRA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.