Muž našiel obrovské množstvo veľrybích exkrementov. Vďaka tomu možno zarobí milióny

piestany-10.jpg
Zdroj: Facebook/Nawaponrath Asavathanachart

Je celkom možné, že táto kopa je vôbec najväčšou, aká sa kedy našla.

Parádny nález sa počas prechádzky pri mori podaril istému rybárovi z juhu Thajska, ktorý razom môže byť bohatší o poriadne veľkú sumu. Píše Ladbible.

Naris Suwannasang totiž našiel obrovskú hromadu veľrybích exkrementov, mimoriadne cenného produktu, ktorý sa používa pri výrobe luxusných parfumov.

Šesťdesiatročný Naris si všimol hromadu hrudiek, podobne vyzerajúcich ako kamene. Okamžite privolal bratranca, aby mu pomohol s presunutím neobvyklého „materiálu."

Po tom, čo ho priviezli domov, otestovali látku zapálením, aby zistili, či sa roztaví a či vypúšťa výrazný pižmový zápach.

Je celkom možné, že táto takmer sto kilogram vážiaca kopa je vôbec najväčšou, aká sa kedy našla. To by šťastnému nálezcovi mohlo priniesť v prepočte až 2,7 milióna eur.

Táto pevná, vosková, horľavá látka matnej šedej alebo čiernej farby sa volá ambra. Vďaka nej si parfumy udržujú schopnosť dlhšej vône.

Naris, ktorý zarába mesačne v prepočte zhruba 550 eur, je, pochopiteľne, veľmi zvedavý, ako celá situácia dopadne. Momentálne sa totiž skúma kvalita ambry.

BANGKOK/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkrementy

Dôležité udalosti