Záhada monolitu pokračuje: Po tom, čo zmizol ten z Utahu, sa skoro rovnaký objavil v Rumunsku

Kukláči počas zásahu v sídle Penty.
Zdroj: TV Markíza

Tak ako v Spojených štátoch ani v Rumunsku nikto nevie, ako sa tam dostal.

Záhada kovového monolitu pokračuje. Po tom, čo sa tajomný objekt z ničoho nič objavil v púšti v Utahu a potom náhle zmizol, ľudia ho našli opäť. Ibaže na inom kontinente.

Rovnako veľký a podobne zvláštny ako ten americký. Takýto monolit sa objavil v rumunskom meste Piatra Neamt, ktoré je známym a chráneným archeologickým náleziskom. Tak ako v Spojených štátoch ani v Rumunsku nikto nevie, ako sa tam dostal.

„Myslíme si, že tam ten objekt niekto priniesol. A ten niekto nerešpektuje pravidlá, ktoré tu máme. Ak sa tým však podarí pritiahnuť sem do Piatra Neamt turistov, tak to, samozrejme, uvítame,“ uviedol Andrej Carabelea, starosta mesta.

Rumuni, ktorí o monolite živo diskutujú na sociálnych sieťach, vymysleli oveľa šťavnatejšie scenáre ako starosta malebného mesta. Hovoria o mimozemšťanoch alebo o bláznivej hre, ktorá sa javí ako celosvetová. O rumunskom monolite píšu všetky svetové médiá. A pripomínajú záhadu z Utahu. Tam sa monolit objavil pred dvoma týždňami. Všimli si ho muži, ktorí v odľahlom regióne z helikoptéry monitorovali púštne zvieratá.

„Naši kolegovia tam pristáli a zistili, že objekt, ktorý videli zo vzduchu, je monolit z nehrdzavejúcej ocele. Zrejme nejaké umenie, ktoré niekto umiestnil k červeným skalám,“ myslí si Nick Street, člen diaľničnej hliadky v Utahu. Miesto, kde monolit našli, zámerne nezverejnili.

Lockdownom znudení dobrodruhovia si však poradili. Cez flight radar zistili, kde pristála helikoptéra a pomocou Google Earth potom identifikovali presné miesto, kde monolit je. V púšti, kde roky nebolo ani nohy, sa začalo šialenstvo, a to najmä medzi fanúšikmi filmu Vesmírna odysea. S monolitom sa chcel každý odfotiť.

Turisti, ktorí prišli cez víkend, zostali sklamaní. Monolit zmizol. Nikto nevie, kto a ako ho odniesol. Zaujímavé je, že rovnaký osud postihol pred pár hodinami aj rumunský monolit. Na svojom pôvodnom mieste už nie je. Ľudia na internete tipujú, kde sa tajomná konštrukcia objaví najbližšie.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

PIATRA NEAMT/TV Markíza

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Utah

Dôležité udalosti