Záhadný monolit sa po USA a Rumunsku objavil v ďalšej krajine

Ján Anguš.
Zdroj: Alexia R Fishwick/Twitter

Ide o ten istý alebo ho niekto napodobňuje?

Záhadný strieborný monolit putuje ďalej. Najskôr sa objavil na odľahlom mieste v americkom Utahu, jemu podobný potom videli v Kalifornii a nakoniec sa ocitol v blízkosti starobylej rumunskej pevnosti Petrodava. Najnovšie sa s ním ľudia fotografujú na pláži britského ostrova Wight, pri južnom pobreží Anglicka oproti mestu Southampton.

Ide o tú istú kovovú konštrukciu alebo ju niekto napodobňuje? To sú nezodpovedané otázky ľudí, ktorí fotografie z rôznych miest komentujú. Spoločné majú jedno. Monolit je na danom mieste vždy len krátku chvíľu a potom rovnako záhadne zmizne.

Monolith found on beach at Compton in Isle Of Wight

A brand new mystery monolith has appeared in the UK!

Uverejnil používateľ Daily Mail Video Pondelok 7. decembra 2020

Zrkadlový monolit s výškou vyše tri metre je vyrobený pravdepodobne z nehrdzavejúcej ocele. Je veľkou záhadou a tiež lákadlom pre turistov. Vždy, keď sa niekde objaví, chodí sa k nemu fotografovať mnoho ľudí. Snímky už zaplavili všetky sociálne siete.

Ako uviedla britská televízia BBC, za monolitmi môže stáť anonymná skupina prezývaná „Najznámejší umelec" (The Most Famous Artist). Skupina na svojom účte na Instagrame zverejnila dokonca fotografie monolitu a záujemcom ponúka aj jeho odkúpenie za 45-tisíc dolárov.

LONDÝN/jh

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Záhada

Dôležité udalosti