Žene sa narodili dvojičky. Aby ich rodina vedela rozoznať, jedno nechala potetovať

Jeden z jej synov sa narodil so zdravotnými ťažkosťami, pre ktoré musí týždenne dostávať injekčnú liečbu.

Narodili sa jej dvojičky a keďže ich potrebovala rozlíšiť, rozhodla sa pre nezvyčajný krok. Tridsaťjedenročná matka nechala jedného zo svojich synčekov potetovať. O zarážajúcom počine informuje Mirror.

K takémuto kroku sa žena podujala po tom, čo sa jeden z jej synov narodil so zdravotnými ťažkosťami, pre ktoré musí týždenne dostávať injekčnú liečbu. Keď sa musela vrátiť do práce, svokra jej ponúkla, že sa o malého Jacka a Adama postará.

Tá však namiesto chorému Jackovi omylom pichla injekciu zdravému Adamovi. Keď si stará mama uvedomila svoju chybu, okamžite zavolala záchranku a deti previezli do nemocnice. Lekári rodinu uistili, že malému Adamovi nehrozilo nebezpečenstvo. Podaný liek mu mohol spôsobiť prinajhoršom hnačky. Vydesená stará mama však odmietla naďalej chlapcov strážiť.

Tetovanie na rozoznanie chlapcov paradoxne poradila rodičom detská lekárka. Tá im navrhla, aby Jackovi dali vytetovať jemnú dvojmilimetrovú pehu, ktorá by dieťaťu neublížila. Po pár rokoch by podľa jej slov navyše začala slabnúť.

Matka sa so svojím rozhodnutím neskôr zverila na internetovom fóre, aby sa uistila, že spravila správne rozhodnutie. Reakcie ľudí ju prekvapili. Väčšina z nich ju totiž povzbudila so slovami, že by radšej svoje dieťa nechali potetovať, než by mali riskovať, že zamenia lieky. Jediný, kto sa s tetovaním bábätka nestotožnil, bola stará mama dvojičiek.

USA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti