Súboj predátora s korisťou tentokrát jednoznačne vyhrala korisť. Aligátor nemal šancu

Súboj sa odohral pri jazere Apopka severozápadne od amerického Orlanda v štáte Florida.

Keď sa v prírode stretne volavka a aligátor, zväčša je úplne jasné, kto zo súboja odíde ako víťaz. Fotografke divokej prírody Shellie Gilliam sa však podarilo zachytiť vzácny moment, keď nerovný súboj vyhrala práve volavka. Prírodné divadlo uverejnila na svojom Facebokovom profile, píše NBC News.

Súboj sa odohral pri jazere Apopka severozápadne od amerického Orlanda v štáte Florida. Dospelá volavka tentokrát vyhrala súboj len vďaka tomu, že sa jej podarilo chytiť mláďa aligátora. Ten svojou veľkosťou ani volavke nespôsobil problémy s prežúvaním, jednoducho ho prehltla celého.

Jazero Apopka sa pre milovníkov prírody stalo jedno z najobľúbenejších, keďže práve toto štvrté najväčšie floridské jazero ponúka krásne prírodné scenérie a bohatú príležitosti na pozorovanie vtákov.

Volavky statné sú dnes jedným z najrozšírenejších druhov vodných vtákov v Amerike, hoci kedysi boli kvôli svojej veľkosti častým cieľom lovcov. Zväčša sa živia hmyzom, malými hlodavcami a plazmi, inými vtákmi či rybami, no podľa fotografky, ak je volavka rozzúrená, je možné, že si na večer dopraje aj takého predátora akým je aligátor. „Je to úžasné! Príroda ma jednoducho neprestáva každým dňom udivovať,“ dodala Gilliamová.

Yes, A bird can eat an alligator! If its Savage enough! This Great Blue Heron spent a half hour killing and consuming a large juvenile Alligator near Lake Apopka. I spotted it just after it had captured the alligator a few hundred yards away and then the heron flew off with the alligator in his jaws to this spot where he consumed it and I shot the video and took photos. Just Wow! Nature continues to me amaze me every day.

Uverejnil používateľ Shellie Gilliam Utorok 8. decembra 2020

Zdroj: Facebook/Shellie Gilliam

FLORIDA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.