Bývalý lekár používal svoje spermie na oplodnenie pacientiek. Niektoré o tom ani netušili

Krištof Králik
Zdroj: Shutterstock / Bignai

K dnes už stoštyriročnému Philipovi Pevenovi sa prihlásila skupinka ľudí, ktorí na základe online DNA testu zistili, že sú biologickými súrodencami.

Z obyčajného gynekológa a pôrodníka sa vykľul iniciatívny multiotecko. Bývalý americký lekár z Detroitu v štáte Michigan mal počas svojej štyridsaťročnej kariéry používať svoje vlastné spermie na oplodnenie pacientiek a splodiť s nimi tak stovky detí. Množstvo z nich o pôvode spermií ani netušilo, informuje Daily Mail.

K dnes už stoštyriročnému Philipovi Pevenovi sa prihlásila skupinka ľudí, ktorí na základe online DNA testu zistili, že sú biologickými súrodencami a ich otcom bude zrejme bývalý gynekológ ich matiek, ktorý im asistoval pri umelom oplodnení.

Zdroj: DailyMail/ Brittany Greeson

Jedna zo súrodencov Jaime Hall uviedla, že v minulosti od svojej staršej sestry zistila, že muž, ktorý ich vychovával, v skutočnosti nie je ich biologický otec. Pre denník The Sun uviedla, že po dvojročnom pátraní sa rozhodla kontaktovať lekára, ktorý pomáhal jej rodičom pri umelom oplodnení. Ten jej celú teóriu potvrdil a nakoniec sa jej mal zveriť aj s tým, že svoje spermie používal na oplodnenie pacientiek dlhé roky. Jej rodičia pritom o pôvode spermií netušili.

„Keď som zistila, že jeden z Pevenových vnukov so mnou zdieľa 12,3 percenta DNA, bol to posledný nepopierateľný dôkaz. Zdieľam viac DNA s vnukom doktora Pevena ako s dcérou mojej sestry Lynn,“ uviedla Hallová, ktorá zároveň dodala, že Peven sa priznal aj k tomu, že celé roky fungoval aj ako anonymný darca spermií. Zrejme tak za ten čas splodil celkovo stovky potomkov.

„Povedal, že bol priekopníkom, že bol prvý, kto niečo také urobil,“ uviedla žena. Podľa jeho vlastných slov išlo o výskum, do ktorého sa zapojili aj ďalší jeho kolegovia. Hallovej staršia sestra Lynn tak zistila, že jej biologickým otcom je jeden z Pevenových lekárskych kolegov.

Obe zhodne tvrdia, že sa na situáciu nepozerajú negatívne. „Tie ženy, vrátane našej matky, k nemu prišli zúfalé a on dal im niečo, po čom tak veľmi túžili,“ tvrdia.

Peven podľa záznamov počas svojej 40-ročnej kariéry odrodil v Detroite asi 9000 detí. V roku 1987 odišiel ako sedemdesiatročný do dôchodku.

DETROIT/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.