Útok krokodíla spustil vzrušujúce prírodné divadlo. O korisť sa bili aj hrochy, ryby a orly

0801_Rodinne_pripady_08_01_r19e11_P30_dnes_17_55__12___VOYO.mp4
Zdroj: reprofoto: YouTube/Kruger Sightings

Pokojné miesto zrazu ožilo a svoju príležitosť vycítilo viacero obyvateľov oázy.

Turistom, ktorí navštívili oázu v známej oblasti na pomedzí troch afrických štátov, sa pošťastil vzrušujúci zážitok. Na kameru sa im podarilo zachytiť dramatickú scénu, ktorej aktérmi bolo hneď niekoľko druhov divokých zvierat. Na návštevu oblasti Crook's Corner, ktorá sa nachádza v Južnej Afrike pri hraniciach s Mozambikom a Zimbabwe, nikdy nezabudnú.

„Keď sme prišli, pri napájadle práve bolo stádo kráv, ktoré sa chystalo napiť. Niektoré kravy mali na hlavách zvonce, ktorých zvuk okamžite prilákal krokodílov z priľahlého brehu. Vedeli sme, že sa niečo bude diať. Smäd bol silnejší ako strach a dobytok začali piť aj napriek hroziacemu nebezpečenstvu. Po pár sekundách z vody bleskovo zaútočil krokodíl a jednu kravu stiahol pod vodu," opísal zážitok autor videa Lean van Bilion.

Útok krokodíla spustil nevšedné prírodné divadlo. Pokojné miesto zrazu ožilo a svoju príležitosť vycítilo viacero obyvateľov oázy. Zatiaľ, čo sa na krave hostili krokodíly, na scéne sa objavili hrochy.

„Nevedeli sme, aký je ich skutočný zámer, no snažili sa krokodílom zobrať ich korisť. Najskôr sme si mysleli, že ju chcú ochrániť, neskôr sme si však všimli, že sa do nej tiež zahryzli," uviedol turista.

 Hrochom sa podarilo uchmatnúť torzo koristi, to už však krokodíly stihli značne obrať. 

„Zatiaľ čo krokodíly hodovali a bili sa o korisť s hrochmi, sme si všimli niekoľko rýb, zrejme sumcov, ktorím sa z hostiny ušlo tiež. A nakoniec prišli orly. videli sme, ako ulovili najmenej tri ryby. Celé to trvalo asi 30 minút. Máme obrovské šťastie, že sme sa narodili práve v južnej Afrike!" dodal autor videa.


zdroj: YouTube/ Kruger Sightings

PRETÓRIA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krokodíl

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.