Na Slovensku pribudli vlani až siedmi milionári z lotérie

Je to najviac v histórii tipovania.

Vlaňajší rok bol úspešný aj pokiaľ ide o stávkovanie ľudí v štátnej lotériovej spoločnosti TIPOS. Na Slovensku pribudli vďaka výhram v jej lotériách až sedem milionárov.

Hovorkyňa spoločnosti Ivana Skokanová informovala, že od vzniku samostatnej Slovenskej republiky v roku 1993 ich tak u nás pribudlo 70 šťastlivcov. „To je zatiaľ najvyšší ročný prírastok v doterajšej histórii spoločnosti. Najvyššiu výhru získal jeden zo slovenských hráčov v medzinárodnej lotérii Eurojackpot, keď 16. októbra vyhral jackpot 58 807 427,70 eur," konštatovala Skokanová.

Multimilionár podal tiket v Košickom kraji a šťastné boli pre neho čísla 11, 35, 50, 44, 5, 4, 10. Výhru si prebral do pár dní.

Podľa hovorkyne je to historicky najvyššia výhra, akú získal slovenský hráč zo všetkých číselných lotérií, ktoré v celej svojej histórii prevádzkuje štátna spoločnosť.


Siedmi milionári si vlani pripísali na účet približne 90 mil. eur. „Okrem spomínaného historického úspechu slovenského hráča v lotérii Eurojackpot sa do zástupu milionárov zaradili aj ďalší dvaja eurojackpotoví hráči, rovnako ako traja hráči lotérie LOTO a jeden hráč hry Euromilióny," dodala.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výhra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.