V USA padol tretí najvyšší jackpot histórie. Rozprávkovej výhry sa dočkala aj chudobná žena z Kanady

Raketový nosič Falcon Heavy.
Zdroj: Profimedia.sk

V Spojených štátoch sa doteraz objavili len dva väčšie jackpoty.

Na predmestí Detroitu v americkom štáte Michigan sa predal lístok do lotérie, ktorého majiteľ vyhral 1,05 miliardy amerických dolárov (v prepočte asi 860 miliónov eur). Píše CBS News.

K výhre, ktorá je treťou najväčšou v americkej histórii, sa však doteraz nikto neprihlásil. Vie sa však, že šťastný neznámy majiteľ za lístok zaplatil dva doláre (1,65 eura). Šanca na víťazstvo bola extrémne nízka, asi 302,5 milióna ku jednej.

Výherca sa teraz môže rozhodnúť, či príjme celkovú hodnotu výhry v 30-ročných splátkach, z ktorých však bude musieť odviesť 24-percentnú daň, alebo zvolí jednorázovú výplatu vo výške 739 miliónov dolárov (takmer 608 mil. eur), pričom mu nakoniec po odpočítaní dane príde na účet 530 miliónov dolárov (necelých 436 mil. eur).

Jackpot v momentálne skončenom kole rástol od 15. septembra. Piatková (22. 1.) výhra pritom prišla len dva dni po tom, ako sa v Marylande predal výherný lístok v konkurenční lotérii Powerball.

V tomto prípade si jeho majiteľ zaistil výhru v hodnote 731 miliónov dolárov (601,2 mil. eur) pred zdanením.

V Spojených štátoch sa doteraz objavili len dva väčšie jackpoty. V januári 2016 sa predali tri lístky, ktoré si medzi sebou rozdelili 1,586 miliardy dolárov (1,3 mld. eur), jediný lístok vyhral 1,537 miliardy dolárov (1,26 miliardy eur) v októbri 2018.

Sen sa zmenil na realitu

Dvadsať rokov. Toľko pokúšala osud Kanaďanka Deng Pravatoudomová (57), ktorá dve desaťročia dávala rovnaké čísla, odkedy sa o nich snívalo jej manželovi. Minulý mesiac si tak polepšila o 60 miliónov dolárov (viac ako 49,3 mil. eur).

Dvojnásobná stará mama podľa NY Post povedala, že je rada za takúto finančnú injekciu. „S manželom sme viac ako 40 rokov pracovali dlhé hodiny ako robotníci. Vždy sme sa snažili čo najviac našetriť pre rodinu," povedala Deng, ktorá sa do Kanady prisťahovala v roku 1980 z Laosu.

Na záver dodala, že spolu s manželom majú v pláne odsťahovať sa z bytu a kúpiť dom. Taktiež by chcela cestovať jako po Severnej Amerike, tak aj Európe.

MICHIGAN/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kanada

Dôležité udalosti