Muž na paddleboarde zachránil štyri kone pred utopením. Všetko zachytil dron

Manželia Bakerovci z Kanady
Manželia Bakerovci z Kanady Zdroj: YouTube / Viral Video

V meste Chester sa pre silné dažde z koryta vyliala rieka Dee a zaplavila neďaleký park Chester Meadows. Prívalová voda zasiahla aj ohradu s koňmi.

Nepriaznivé počasie a silné dažde už niekoľko dní sužujú Anglicko a jeho obyvatelia sa boria so silnými prívalovými povodňami. Napriek tomu z britských ostrovov prichádza aj pozitívna správa. Dron tam zachytil dramatické momenty, keď sa istému mužovi na paddleboarde podarilo zachrániť štyri kone po tom, čo sa vyliala rieka, informuje Daily Mail.

Incident sa odohral v západnom Anglicku neďaleko Liverpoolu. V meste Chester sa pre silné dažde z koryta vyliala rieka Dee a zaplavila neďaleký park Chester Meadows. Prívalová voda zasiahla aj ohradu s koňmi.

Tie podľa záberov z dronu uviazli na zaplavenej lúke. Záchranu vydesených koní začal 51-ročný Rob Sidwell so susedom. Podarilo sa im lokalizovať zvieratá pomocou záberov z výšky.

Muži následne poprosili o pomoc paddleboardistu Jeffa Poltona (45), ktorý sa prišiel pozrieť s rodinou na rozvodnenú rieku. Ukázali mu zábery a muž neváhal ani sekundu a podujal sa na to, že bránu otvorí.

Na záberoch vidieť, ako sa Polton priblížil ku koňom, no kľúčami sa mu bránu otvoriť nepodarilo. V miestach, kde sa ju paddleboardista snažil otvoriť, totiž bahnistá voda dosahovala výšku asi jeden a pol metra.

Nasledoval preto doslova boj s časom, keďže hladina vyliatej rieky siahala koňom asi po ramená. Mužovi sa napokon podarilo odrezať reťaz po asi štyridsiatich minútach.

Záchrancovia uviedli, že zvieratá strávili v studenej vode asi sedem hodín, kým sa ich podarilo lokalizovať a následne zachrániť. Napriek tomu boli zvieratá v dobrej kondícií a po tom, čo sa im podarilo opäť dostať na suchú zem, sa vyhladnuté kone okamžite začali pásť na tráve.

Zdroj: YouTube/Viral Video

Agentúra pre životné prostredie minulý týždeň po pretrvávajúcich dažďoch, ktoré zasiahli Anglicko v dôsledku búrky Christoph, vyhlásila v oblasti výstrahu pred povodňami. Obyvateľov varovala pred možnými záplavami, ktoré podľa predpovede majú ovplyvňovať povodie rieky Dee aj v nasledujúcich dňoch. Hladina rieky by tam podľa odhadov mala stúpnuť na desať metrov, čo je o dva metre viac než jej jej obvyklé maximum.

Silné záplavy zasiahli aj ďalšie časti krajiny vrátane oblastí Nottinghamshire a Derbyshire, odkiaľ museli miestne úrady evakuovať stovky ľudí. Meteorologická služba varuje obyvateľov, aby sa v najbližších dňoch pripravili aj na husté sneženie, ktoré by malo zasiahnuť oblasť Škótska, Oxfordshire a Gloucestershire.

ANGLICKO/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti