VIDEO: Sudcovi sa prihovorilo mačiatko s hlasom starého muža. Reakcia právnika baví sociálne siete

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reuters

Počítač si požičal od asistenta, ktorý si v nastaveniach zabudol vypnúť efekty.

S videami, ktoré zachytávajú vtipné príhody z videokonferencií, sa počas pandémie koronavírusu roztrhlo vrece. Najnovší príspevok nechtiac poskytol americký právnik, vďaka ktorému sa z nudného pracovného stretnutia stal na internete hit.

Keď sa Rod Ponton pripojil do videokonferencie pojednávania súdu texaského 394. okrsku, netušil, že má zapnutý „mačací filter", ktorý predtým používal jeho asistent. Sudcovi a kolegom právnikom sa tak prihovorilo mačiatko s hlasom starého muža.

Ponton sa pokúšal filter vypnúť, no keďže išlo o požičaný notebook, dlho sa mu to nedarilo. Na to, že má zapnutý filter ho upozornil sudca Roy B. Ferguson: „Pán Ponton, myslím si, že máte vo nastaveniach videa zapnutý nejaký filter."

Právnik odpovedal: „Počujete ma pán sudca?"

„Áno, počujem vás, máte tam filter," potvrdil Ferguson.

„Je to filter a ja neviem, ako to mám vypnúť. Pomáha mi s tým asistentka, ale...Som pripravený pokračovať v pojednávaní aj s filtrom. Som tu naživo, verte mi, nie som mačka," odvetil právnik. Jeho reakcia pobavila kolegov ale aj tisíce ľudí na sociálnych sieťach, ktorí zdieľali video.


Ponton neskôr pre portál Vice vysvetlil, že nakoniec sa mu podarilo filter vypnúť a pojednávanie tak mohlo pokračovať. Sudca po „nedôstojnom incidente" vyzval všetkých účastníkov videokonferencie, aby si pre pripojením skontrolovali, či majú všetko nastavené správne.

„Keď viete, že váš počítač používa aj dieťa, pred pripojením si skontrolujte, či máte vypnuté všetky filtre. Toto mačiatko práve urobilo formálne oznámenie na súde," vyhlásil sudca, čím vyvolal na tvárach kolegov úsmevy.

Taliansky kňaz streamoval omšu s filtrami

Niečo podobné sa vlani počas pandémie prihodilo aj talianskemu kňazovi, ktorý robil živý prenos z omše. Streamoval ju prostredníctvom Facebooku a nechtiac si zapol aj známe animované filtre.

Počas rozprávania sa na obraze striedali AR efekty, ktoré z neho urobili čarodejníka, medvedíka čistotného či postavu zo sci-fi hry.

zdroj: YouTube/Dynamic Feed

AUSTIN/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti