Ako človek v psom tele: Najinteligentnejší pes Británie dokáže hláskovať, aj rátať od 1 do 10

Fotenie plaviek v tuhom mraze
Zdroj: Profimedia.sk

Začali s klasickými povelmi a momentálne sa Willow učí rozpoznať čínske znaky.

Fenka plemena cockapoo Willow je považovaná za najinteligentnejšieho psa vo Veľkej Británii. Vie hláskovať svoje meno, počítať od 1 do 10 a rozpoznať tvary jednoduchých predmetov. Jej majiteľka, učiteľka Charlotte Priceová (29) hovorí, že niekedy má pocit, ako keby išlo o človeka v psom tele.

„Je neuveriteľná. Nikdy by som nepovedala, že pes bude schopný robiť takéto veci," uviedla majiteľka v rozhovore pre portál denníka The Sun. Willow sa momentálne učí čínske znaky. S tréningom začali v roku 2018 a najskôr išlo o klasické jednoduché povely: sadni, ľahni, prines, čakaj. Keď to zvládli, prešli na zložitejšie triky.

Prečítajte si aj: Podľa tejto jednoduchej metódy zistíte, či je váš pes génius

Willow sa učila neuveriteľne rýchlo a Charlotte zaujímalo, či by vedela rozpoznať predmety. Začali s plyšovými hračkami a loptičkami a postupne prešli na kartičky s obrázkami. „Keď som videla, ako dobre jej to ide, uvedomila som si, že ju môžem naučiť prakticky čokoľvek. Problém jej nerobili ani čísla a písmená," hovorí Priceová.

Pomáha aj motivácia v podobe chutnej odmeny. Za každých päť po sebe uhádnutých kariet dostáva malú maškrtu. Po číslach a písmenách sa učiteľka v tréningu zamerala na jednoduché 2D objekty. Willow zvláda aj symboly pre rôzne druhy počasia.

Cockapoo je kríženec psa chovaný z kokeršpaniela a pudla, najčastejšie miniatúrneho pudla. Cockapoo bol najskôr chovaný dizajnérskymi chovateľmi psov v Spojených štátoch s cieľom produkovať zdravého spoločníka.

Pre schopnosti geniálneho psa Charlotte našla aj praktické využitie. Počas lockdownu sa Willow stala hviezdou virtuálneho vyučovania.

„Ľudia mi stále hovoria, že by sme sa mali prihlásiť do súťaže Británia má talent, ale to ma neláka, vždy to bolo iba o deťoch a triede. Chcela som ich povzbudiť počas pandémie a vyčarovať na ich tvárach úsmevy. Ale nebolo to iba o tom. Willow mi skutočne pomohla motivovať deti a vyvolať u nich záujem o učivo. Deti ju milujú," dodala učiteľka.


zdroj: YouTube/ This morning

LONDÝN/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inteligencia

Dôležité udalosti