Rekordný rok v tipovaní: Z výhier sa dá kúpiť 175 najdrahších domov v Bratislave i 205 Bugatti Veyron

Štátna lotériová spoločnosť vyplatila na výhrach 615 miliónov eur.

Celkom 136 ostrovov v Taliansku, 205 superdrahých áut Bugatti Veyron, 175 najdrahších domov v Bratislave alebo sedem superluxusných 77 metrových jácht. To všetko by sa dalo kúpiť za peniaze, ktoré vlani vyhrali tipujúci v národnej lotériovej spoločnosti.

Tipos nemal rekordné výsledky pokiaľ ide o obrat, ale aj v prípade vyplatených výher. Bolo to takmer 615 mil. eur, pričom obľúbené číselné lotérie priniesli hráčom výhry vo výške viac ako 162 mil. eur.

Prečítajte si aj: Na Slovensku pribudli vlani až siedmi milionári z lotérie

Najviac stávok uzatvorili naši hráči v hre LOTO, nasledovala lotéria Eurojackpot. „V týchto dvoch číselných lotériách sme vyplatili aj najvyššie výhry. V Eurojackpote sme navyše minulý rok vyplatili doteraz vôbec najvyššiu výhru - takmer 59 mil. eur jednému hráčovi," uviedla hovorkyňa Ivana Skokanová.

Vyhrávať sa darilo aj ľudom, ktorí si kupovali žreby. Tie podľa Skokanovej zažívajú z roka na rok významnejšie úspechy a rastie ich popularita. Spoločnosť vlani vyplatila výhercom až 48,5 mil. eur, v prípade internetových hier to bolo takmer 404 mil. eur.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výhra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.