Neuveriteľná smola. Z tínedžerky mohla byť multimilionárka, zostali jej len oči pre plač

Tipovala takmer dokonale všetkých sedem čísel, v každom z nich sa však pomýlila o jednu cifru.

Tak blízko a predsa tak ďaleko. Z devätnásťročnej Londýnčanky Tayly Octave už mohla byť multimilionárka, nebyť nevídanej smoly. V hre o euromilióny totiž mladá pracovníčka marketingu tipovala takmer dokonale všetkých sedem čísel, v každom z nich sa však pomýlila o jednu cifru, píše Daily Mail.

„Najskôr som si všimla, že som nič nevyhrala, ale potom som si čísla prešla ešte raz a porovnala ich s výhernými, vtedy som si uvedomila, že každé jedno číslo, ktoré som tipovala, bolo od víťazných iba o jednu cifru mimo. Byť tak blízko je srdcervúce,“ uviedla otrasená Londýnčanka.

Kým Tayla tipovala čísla 5, 13, 24, 45, 49 a dodatkové čísla 6 a 11, výhernými číslami boli 4, 12, 25, 46, 48 a dodatkové čísla 7 a 12. Táto náhoda pripravila tínedžerku o 178 miliónov libier.


Tayla a jej sestra Lauren (24) začali podávať žreby v hre Euromilióny len pred niekoľkými týždňami. Podľa vlastných slov sa dovtedy do podobných súťaží nezapájali a nikdy ani nič nevyhrali. Šťastie v súťaži skúsili z dlhej chvíle. Piatkové kolo, v ktorom na výhercu čakala rozprávková výhra, jej však multimiliónový jackpot neprinieslo.

Aj napriek tomu, že nezískala hlavnú cenu, Tayla vyhrala 2,80 libry po tom, čo na ďalšom žrebe uhádla dve čísla.

Uverejnil používateľ Tayla Octave Piatok 2. augusta 2019

Zdroj: Facebook/Tayla Octave

Marton Balazs, docent na univerzite v Bristole, uviedol, že pravdepodobnosť, že človek uhádne 7 číslic, pričom v každej z nich sa od výherného čísla sekne o jednu cifru, je jedna ku 1 092 486. Takáto situácia je podľa neho oveľa pravdepodobnejšia ako samotná šanca na výhru.

Miliónový jackpot síce pokorený nebol, no deviatim šťastlivcom sa podarilo uhádnuť päť hlavných a jedno dodatkové číslo, vďaka čomu si prilepšili o 123 284,80 libier.

Aktuálne sa v hre o Euromilióny hrá o výhru v hodnote 180 miliónov libier. Ak túto sumu niekto získa, tak prekoná súčasný rekord 170 miliónov libier, ktoré si v roku 2019 na konto pripísal anonymný víťaz z Veľkej Británie.
 

LONDÝN/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Euromilióny

Dôležité udalosti