Prvé na svete. Brazílske dvojičky podstúpili simultánnu zmenu pohlavia

GABIKA FINAL MARKIZA.mp4
Zdroj: Instagram / sofialbuck

Rodina túžbu dvojičiek stať sa ženami nikdy neodsudzovala.

Nikdy sa necítili vo svojich chlapčenských telách prirodzene. To vyhlásili brazílske dvojičky, ktoré ako prvé na svete podstúpili simultánnu zmenu pohlavia. Mayla Phoebe de Rezende a jej sestra Sofia Albuquerck (19) podstúpili niekoľkoročnú hormonálnu liečbu a tento rok sa im podarilo podstúpiť aj vytúženú operáciu, informuje The Sun.

„Vždy sme robili všetko spolu a nedávno sme si splnili sen, keď sme podstúpili operáciu na zmenu pohlavia. Stali sme sa tak prvými trans-dvojčatami na svete, ktoré také niečo podstúpili,“ uviedla Mayla, ktorá študuje medicínu.

„Vždy som sa viac cítila ako žena, už keď som mala tri roky. Poznáte tú detskú hru, keď fúkate do púpavy a niečo si želáte? Ja som žiadala, aby zo mňa Boh urobil malé dievčatko,“ dodala Mayla.

Zdroj: Instagram/maylaphoebe09

Sestry o operácii na zmenu pohlavia snívali už od svojich desiatich rokov, kedy im o takejto možnosti povedala ich staršia sestra. Nemysleli si však, že sa im to podarí tak skoro. Poradovník čakajúcich na chirurgické zákroky na zmenu pohlavia je totiž v Brazílii dlhý a v meste Blumenau na juhu krajiny, kde sestry žijú, ponúka takýto zákrok iba jedna súkromná klinika.

Peniaze na hormonálnu liečbu a operácie sestrám poskytol ich starý otec, ktorý v túžbe vidieť svoje vnučky šťastné, dokonca predal dom. „Mojím cieľom teraz je vyštudovať medicínu a kúpiť starým rodičom ďalší dom, aby som im oplatila ich gesto,“ dodala Mayla.

Zdroj: Instagram/sofialbuck

Rodina túžbu dvojičiek stať sa ženami nikdy neodsudzovala. Naopak, vždy ich v rozhodnutí podstúpiť náročnú liečbu podporovala a snažila sa ich ochrániť pred ostatnými, ktorí ich rozhodnutie neakceptovali.

Mayla priznáva, že stredná škola bola pre obe doslova peklom. Sestry totiž zažili šikanu a výsmešky. „Stále sa bojím mužov na ulici, že ma začnú urážať, alebo že ma napadnú,“ priznala.

Momentálne sa sestry zotavujú po zákroku a majú sa dobre. Obe sa tešia na to, čo im nové vytúžené pohlavie prinesie a uvažujú aj o tom, že si založia rodiny. Zároveň sa chcú venovať pomoci ľuďom, ktorí, rovnako ako ony, podstupujú transrodovú zmenu.

Zdroj: Instagram/sofialbuck

BRAZÍLIA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zmena pohlavia

Dôležité udalosti