Vodičov prekvapilo obrovské tornádo. Veterná smršť bola v skutočnosti obrovský mrak komárov

Alexej Navaľnyj
Alexej Navaľnyj Zdroj: YouTube / ClickHeart TV

Komáre sa objavili na ceste medzi mestami General Juan Madariaga a Pinamar na východe krajiny. Obrovská tmavá veža sa týčila do výšky niekoľkých desiatok metrov.

Šokovaných motoristov v Argentíne prekvapilo tornádo. Po prvotnom šoku však zistili, že veterná smršť je v skutočnosti obrovský roj komárov, ktorý na oblohe vytvoril útvar podobný práve atmosférickému víru, informuje Daily Mail.

Komáre sa objavili na ceste medzi mestami General Juan Madariaga a Pinamar na východe krajiny. Pohotovým vodičom sa podarilo úkaz natočiť na video. Obrovská tmavá veža sa týčila do výšky niekoľkých desiatok metrov.

Zdroj: YouTube/ClickHeart TV

Oblasť Buenos Aires v posledných dňoch zamorili obrovské množstvá hmyzu. „Silné dažde spôsobili záplavy, po ktorých sa v niektorých oblastiach objavili obrovské mláky stojatých vôd, kde samičky komárov kladú vajíčka,“ vysvetlil Juan Jose Garcia, výskumník z Centra parazitologických a vektorových štúdií.

Napriek obrovskému množstvu hmyz podľa Garciu nepredstavuje pre ľudí hrozbu a podľa neho nie je nutný ani žiadny zásah na jeho zneškodnenie. Podľa odborníka stačí vyčkať nasledujúcich 15 dní, po ktorých začnú komáre odumierať.

Mnoho miestnych obyvateľov napriek tomu žiada, aby úrady zakročili a hmyz sa pokúsili odstrániť pomocou dymu. Ich žiadosti však mesto zamietlo s odôvodnením, že fumigácia by bola neúčinná, pretože by zabila iba nepatrný zlomok populácie komárov. Dym z chemikálií by navyše mohol ohroziť ďalšie druhy, ktoré sú pre komáre prirodzeným predátorom.

Vzhľadom na tieto environmentálne obavy samospráva obyvateľom odporučila, aby používali repelent proti hmyzu a zabezpečili svoje obydlia kvalitnými sieťkami proti hmyzu.
 

ARGENTÍNA/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Argentína

Dôležité udalosti