Hrdina dňa. Dieťa prežilo pád z dvanásteho poschodia vďaka duchaprítomnému kuriérovi

Kuriér sedel v nedeľu vo svojom aute v Hanoji, keď si všimol, že z budovy asi vo výške 50 metrov visí batoľa, ktoré sa jednou rukou drží okraja.

Nebyť jeho, mohlo dôjsť k obrovskej tragédii. Tridsaťjedenročný kuriér Nguyen Ngoc Manh sa vo Vietname stal doslova hrdinom. Kamera totiž zachytila moment, ako sa mu podarilo do vlastných rúk zachytiť iba dvojročné dievčatko, ktoré vypadlo z balkóna na dvanástom poschodí, informuje Daily Mail.

Kuriér sedel v nedeľu vo svojom aute v Hanoji, keď si všimol, že z budovy asi vo výške 50 metrov visí batoľa, ktoré sa jednou rukou drží okraja. Muž inštinktívne vybehol z auta, vyliezol na škridlovú strechu v spodnej časti budovy, aby mal lepšie miesto, kde by mohol dieťa zachytiť.

„Sedel som v aute a čakal na klienta, aby som mu doručil zásielku, keď som začul plakať dieťa. Najskôr som si pomyslel, že ho asi hrešia rodičia,“ povedal Manh miestnym novinám. „Hneď nato som však počul, ako niekto kričí o pomoc. Vystrčil som hlavu z auta, rozhliadol som sa okolo seba a uvidel dievča visiace z balkóna. Okamžite som vyskočil z auta a snažil som sa nájsť spôsob, ako vyliezť na neďalekú budovu,“ dodal.

Strecha však bola krivá a keď sa na ňu Manh postavil, stratil oporu. V tom momente však z výšky padlo aj dievčatko, a tak sa muž hodil dopredu, aby ju dokázal chytiť, čo sa mu aj podľa videa podarilo. Po náraze zostala v streche priehlbina.


Zdroj: Twitter/Unicanal

Batoľa bolo prevezené do neďalekej detskej nemocnice, kde bolo podľa správ miestnych médií ošetrené. Lekári zistili, že dievčatko má vykĺbený bedrový kĺb. Manh pri riskantnej záchrane utrpel ľahké podvrtnutie ruky.

„Keď sa to všetko dialo, príliš som nepremýšľal,“ povedal odvážny záchranca s tým, že jednoducho konal inštinktívne. „Keď som uvidel dieťa, okamžite som pomyslel na svoju dcéru a pokúsil som sa dievčatko zachrániť.“

Manh priznal, že od incidentu sa mu život doslova obrátil naruby a na sociálnych sieťach dostáva odvtedy desaťtisíce pozitívnych správ. „Nevnímam sa ako hrdina. Chcem len konať dobro,“ zostáva aj napriek všetkému skromný.

VIETNAM/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Záchrana dieťaťa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.