Ďalší škandál v Buckinghamskom paláci. Kráľovská rodina vyšetruje podozrenie zo šikany

Vladimír Morochovič v Teleráne.
Zdroj: Profimedia.sk

Meghan mala z Kensingtonského paláca svojím neznesiteľným správaním vyhnať dve osobné asistentky a narušiť dôveru tretieho zamestnanca.

Buckinghamský palác sa zmieta v ďalšom škandále. Len nedávno sa totiž v britských médiách objavili informácie, že Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, mala šikanovať niekoľko zamestnancov paláca a svojím správaním ich doslova vyštvať. Médiá citovali nemenovaných kráľovských pomocníkov, ktorí v roku 2018 na vtedy novú členku kráľovskej rodiny dokonca podali aj sťažnosť, informuje CNN.

Britský The Times začiatkom tohto týždňa uverejnil článok s odvolaním sa na zdroje, ktoré uviedli, že podľa sťažnosti mala vojvodkyňa z Kensingtonského paláca svojím neznesiteľným správaním vyhnať dve osobné asistentky a narušiť dôveru tretieho zamestnanca.

Vyhlásenie o šikane prišlo po tom, čo sa vojvodkyňa Meghan a jej manžel, princ Harry, rozhodli prehovoriť o svojom živote za múrmi Kensingtonského paláca v rozsiahlom rozhovore s americkou moderátorkou Oprah Winfreovou.

Zdroj: YouTube/CBS

Zdroje, ktoré prehovorili o šikane zo strany vojvodkyne, podľa vlastných slov veria, že by verejnosť mala poznať aj druhú stránku príbehu.

Buckinghamský palác v reakcií na správy uviedol, že je nimi „veľmi znepokojený“ a že obvinenia nechá riadne prešetriť. „Náš tím podrobne preskúma okolnosti načrtnuté v článku. Členovia vtedajšieho personálu, vrátane tých, ktorí odišli, budú pozvaní k účasti, aby sme zistili, či je možné sa z nich poučiť,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení. Palác zároveň uviedol, že kráľovská rodina si zakladá na dôstojnosti a šikanu na pracovisku nikdy netolerovala, ani tolerovať nebude.

Zdroj: Profimedia.sk

Hovorca Harryho a Meghan ešte pred rozhovorom s Oprah Winfreyovou, ktorý bude odvysielaný v nedeľu, odmietol obvinenia uverejnené v The Times a označil ich za vypočítavú kampaň namierenú proti obľúbenému páru. „Nazývajme to pravými slovami – je to len vypočítavá kampaň založená na klamlivých a škodlivých dezinformáciách. Sme sklamaní snahou médií hanlivo vykresliť vojvodkyňu zo Sussexu,“ uviedol hovorca. „Vojvodkyňa je z posledného útoku namiereného proti nej zarmútená a je odhodlaná podporovať tých, ktorí zažili podobnú traumu. Aj naďalej sa bude usilovať ísť príkladom a robiť to, čo je v tomto prípade správne a dobré,“ dodal.

Harry a Meghan už v minulosti viedli niekoľko súdnych sporov s veľkou časťou britských bulvárnych médií, ktoré uverejňovali fotografie a informácie z ich súkromného života. Minulý mesiac vyhrala vojvodkyňa spor s vydavateľom britského konzervatívneho denníka Mail on Sunday po tom, čo ten uverejnil súkromný list, ktorý Meghan poslala svojmu otcovi.

Zdroj: Profimedia.sk

Princ Harry s manželkou v januári 2020 oznámili, že končia ako pracujúci členovia kráľovskej rodiny a čoskoro nato sa presťahovali do Kanady a následne do USA. Minulý mesiac Buckinghamský palác potvrdil, že pár sa s kráľovnou Alžbetou II. definitívne dohodol, že sa už ku svojim povinnostiam nevráti.

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.