VIDEO: Pád Dvojičiek zaznamenal z vesmírnej stanice. Astronaut spomína na tento tragický moment

Záber zo stanice ISS.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/NASA Video

So zdesením sledoval kolaps južnej veže z výšky asi 400 km nad Zemou.

Americký astronaut Frank Culbertson sa práve nachádzal na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) s dvomi ruskými kolegami, keď došlo k útokom na Svetové obchodné centrum 11. septembra 2001.

So zdesením sledoval kolaps južnej veže z výšky asi 400 km nad Zemou, z ktorej sa valil nekončiaci dym. Nešťastie zachytili aj kamerou na ISS.

O hrôzostrašných spomienkach Culbertson prehovoril v dokumente v roku 2014, teraz ich priblížil aj web Ladbible.

„Utekal som v snahe nájsť videokameru a nasmerovať ju cez okno s dobrým výhľadom. Počasie v ten deň bolo úplne nádherné. Krásne som videl New York, ale aj veľký čierny dym, ktorý stúpla z mesta. Keď som priblížil videokameru, videl som veľký mrak trosiek pokrývajúcich Manhattan. To, čo som videl, bol pád druhej veže," priblížil.

O tom, čo sa deje, sa dozvedel od lekára, ktorému volal ohľadom lekárskej prehliadky. „Frank, tu dole skvelý deň nemáme," dostal odpoveď.

NASA mu v ten deň zariadila telefonát s manželkou, aby zistil, či je jeho rodina v mimo nebezpečenstva. „Je to skľučujúci pocit, keď viete, že nemôžete byť so svojimi blízkymi. Chvalabohu boli v poriadku," povedal.


Zdroj: YouTube/NASA Video

NEW YORK/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pád dvojičiek

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.