Pre jednu selfie zomreli už stovky ľudí. Tu je zoznam miest, kde prišlo o život najviac z nich

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Podľa štatistík spôsobilo robenie si selfie fotografie smrť až 330 ľuďom z celého sveta.

Selfie fotografie sú hitom už niekoľko rokov. S príchodom kvalitnejších mobilných telefónov s pokročilým fotoaparátom sa táto záľuba rozbehla natoľko, že v mnohých prípadoch ľudia riskovali vlastný život pre originálnu fotografiu. Bohužiaľ, dnes už štatistiky hovoria, že práve robenie si selfie fotografií spôsobilo smrť už najmenej 330 ľuďom z celého sveta.

Za posledné desaťročie každý rok došlo k tragickým úmrtiam, za ktorými stála práve jedna selfie fotografia. Najčastejšie ľudia zahynuli pri páde z útesov, vodopádov, o život prišli pri zásahu elektrickým prúdom alebo sa utopili, píše The Sun.

Na niektorých nebezpečných miestach obľúbených turistami dnes už nájdete značku „zákaz fotografovania". Mnohých to ale za snahou o dokonalé fotografiu neodradí.

Najviac úmrtí pri selfie fotografovaní majú na konte tri krajiny. V Indii registrujú 176 „selfie úmrtí", v Spojených štátoch amerických 26 a v Rusku 16. V skutočnosti ich podľa odborníkov môže byť ale oveľa viac. Hlavne tínedžeri sa v dnešnej dobe bez mobilu nepohnú ani na krok a selfie fotografie a ich následné zverejňovanie na sociálnych sieťach je ich koníčkom.

Medzi najtragickejšie miesta patria aj železničné trate. Zahynulo na nich až 62 ľudí. Pri páde z útesov to bolo okolo 38 ľudí a 24 ľudí sa utopilo v riekach či jazerách a moriach.

Tento rok napríklad zahynulo mladé dievča v Indii, ktoré si robilo selfie a nešťastnou náhodou ju iný turista postrčil a spadla do rieky. Paradoxom je, že aj on práve fotografoval.


V roku 2017 zomrelo zrejme naraz najviac ľudí, ktorí si práve robili selfie. Osem mužov od 21 do 28 rokov zomrelo, keď sa všetci presunuli na jednu stranu člna kvôli skupinovej selfie. Plavidlo sa prevrhlo a všetci sa utopili vo vodnej nádrži v Indii.

Médiá tiež informovali aj o tragickom úmrtí troch členov jednej rodiny, ktorí sa utopili pri robení selfie v hlbokom rybníku. Nikto z nich nevedel plávať. Tento prípad sa stal tiež v Indii.

Útes sa stal zase osudným Madalyn Davisovej (†21) z Veľkej Británie. V januári 2020 zahynula pri páde z výšky 30 metrov v Sydney.

Ďalší dvaja Briti zomreli pri pokuse o selfie na španielskom pobreží Costa Blanca. Spadli z výšky deviatich metrov.

BRATISLAVA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Selfie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.