Ženu vydesil podivný operenec. Mal zvláštne oči a namiesto zobáka obrovské ústa

Ženu vydesil podivný operenec. Mal zvláštne oči a namiesto zobáka obrovské ústa
Zdroj: YouTube / Kahani

Podľa odborníka išlo o vtáka zvaného potu veľký.

Najskôr si myslela, že sa pozerá na kus dreva, no nakoniec zistila, že ide o zviera. Kolumbijčanku vystrašil podivne vyzerajúci operenec, ktorý sedel na stĺpe jej plota, píše Mirror.

Žena začala bizarné stvorenie zakrúcať na video, keď otvorilo oči. Podišla k nemu bližšie, aby zistila, o aký druh vtáka konkrétne ide, no v operenec otvoril obrovské ústa a vyľakaná žena odskočila.

Podľa odborníka išlo o vtáka zvaného potu veľký. Ide o nočný druh, ktorý sa vyznačuje svojím krátkym, no širokým zobákom. Živí sa hmyzom a malými stavovcami. V noci ho spoznať podľa charakteristických zvukov pripomínajúcich vrčanie či stonanie. Obýva lesné prostredie Južnej Ameriky.

„Keď som ho zbadala, myslela som si, že je to drevo, ale pohol sa, tak som sa k nemu priblížila,“ uviedla Kolumbijčanka. „Vták otvoril oči a ústa, čím ma veľmi vystrašil, ale bol taký zvláštny, že som sa rozhodla ho nafotiť a natočiť na video. Keď som sa k nemu priblížila a natiahla k nemu ruku, ako odpoveď opäť doširoka otvoril ústa,“ uzavrela žena.

Zdroj: YouTube/Kahani

KOLUMBIA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vták

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.