VIDEO: Turistka sa fotila s chobotnicou v rukách. Netušila, že ju môže ľahko zabiť

Turistka so smrteľne jedovatou chobotnicou
Turistka so smrteľne jedovatou chobotnicou Zdroj: Kaylin Marie Phillips/Facebook/Tvnoviny.sk

Držala veľmi jedovaté zviera - chobotnicu škvrnitú.

Americká turistka nemala ani tušenie, že keď zverejní fotografie a video z Bali, vzbudí na internete veľkú pozornosť. Keď v rukách držala malú chobotnicu, nevedela, že ju môže zabiť. Bola to jedovatá chobotnica škvrnitá.

Kaylin Phillipsová z Virgínie určitý čas študovala na univerzite na ostrove Bali. Voľný čas trávila často na krásnych plážach. Keď uvidela sýto sfarbenú chobotnicu, vzala ju do rúk a spravila si pár fotografií. Až neskôr zistila, že to bolo jedno z najjedovatejších morských živočíchov, ktorého jed dokáže človeka zabiť do pár minút.

@kaylinmarie21

Called my dad crying 3 hours later in Bali ##blueringoctopus ##bali ##uluwatu ##fyp ##imdumb ##thanksjesuschrist ##ShowerWithMoxie ##EnvisionGreatness

Oh No Oh No Oh No No No - Dubskie

Chobotnica škvrnitá dorastá maximálne do dĺžky 20 centimetrov. Charakteristické sú pre ňu škvrny na tele, ktoré pri podráždení zmenia farbu z hnedej na modrú. Upozorňuje tak svoje okolie na nebezpečenstvo, respektíve vlastnú jedovatosť.

Baktérie v slinných žľazách produkujú tetrodotoxín a ďalšie jedy paralyzujúce činnosť svalov. Otrava nastane napríklad pri uhryznutí alebo pri prípadnej konzumácii tvora. Chobotnica dokáže usmrtiť aj človeka.

Ako uviedol Daily Mail, chobotnicu mali v rukách ďalší dvaja ľudia. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Incident sa mal stať pred približne tromi rokmi, no až teraz sa video a snímky stali virálne na internete.

USA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.