Vyskúšajte si, aké je mať doma najznámejšieho psa slovenského Instagramu. Je tu prvý psí chatbot

Youtuber Matúš so svojím psom
Youtuber Matúš so svojím psom Zdroj: Sloboda zvierat

Známy youtuber a Sloboda zvierat vytvorili unikátny projekt.

Už je to rok, čo sa vinou pandémie preniesli naše životy do online sveta. Dospelí v ňom pracujú, deti sa v ňom učia a prostredníctvom rôznych aplikácií sa v ňom stretávame aj so svojimi blízkymi a príbuznými. Nikto z nás to takto nechcel, no vírus sa nikoho z nás nepýtal.

My ľudia si to ako-tak dokážeme vysvetliť a porozumieť tomu, zvieratká sú však na tom často oveľa horšie. Najmä tým, ktoré sa ocitnú v útulkoch, mimoriadne chýba ľudský dotyk, ľudská láska a starostlivosť. Mnohým deťom, ale aj nám dospelým, zasa chýbajú prechádzky s nimi, hladkanie či len také obyčajné šantenie.

„Cieľom tohto unikátneho projektu je to, aby si všetci, ktorí chcú domáce zvieratko, mohli vopred vyskúšať, čo to asi obnáša. Zároveň chceme aj v súčasnej lockdownovej dobe umožniť starať sa, aspoň takto virtuálne, o psíka aj tým, ktorých životy sa preniesli do online sveta na počítače, tablety a mobily. Prvý psí chatbot nám dáva možnosť interaktívne sa starať o zvieratko, aj keď máme veľmi obmedzené možnosti chodiť von či do prírody," zhodujú sa tvorcovia projektu.

Vychádzajúc z tejto skúsenosti spojila Sloboda zvierat svoje sily s influencerom Matúšom (@ToJeTenNášMatúš), agentúrou Wiktor Leo Burnett a Leopard Production, aby vytvorili absolútne unikátnu vec - prvého psieho chatbota na Slovensku. Jeho tvárou sa pritom nestal nik iný ako Matúšov miláčik a jeden z najznámejších psov slovenského Instagramu, Ciri.

Vďaka chatbotovi si tak bude môcť každý skúsiť, aké je starať sa o tohto hviezdneho psíka a nažívať s ním. A to so všetkým, čo k ozajstnému psovi patrí.

Zahraj sa so mnou aj ty: https://m.me/tanasaciri

Uverejnil používateľ TÁ NAŠA CIRI Piatok 19. marca 2021

Virtuálna Ciri ti podá labku, prinesie hračku, bude sa maznať a počúvať na slovo - ale iba ak sa jej budeš pravidelne venovať. Ako švajčiarsky ovčiak má totiž extrémne veľa energie a vyžaduje si od majiteľa mimoriadnu pozornosť. Okrem toho ju budeš musieť, ako inak, každý deň poriadne nakŕmiť a doplniť jej tekutiny.

Ako to ten náš Matúš a Sloboda zvierat urobili? Aby všetko fungovalo tip-top, spojili sa pri vývoji s profesionálmi zo softvérovej technologickej spoločnosti Predu, s. r. o., ktorí sa špecializujú práve na vytváranie chatbotov. Pripomína ti to staré dobré tamagoči? Istá podobnosť tam možno je, veď všetci si predsa pamätáme, že aj postarať sa o zvieratko na baterky nám občas dalo zabrať viac, ako by sme čakali.

Starostlivosť o to skutočné je však oveľa náročnejšia. Preto na ulici každoročne končia tisíce domácich zvierat. Sú to zatúlané psíky a mačičky, ktoré sa svojim majiteľom jednoducho stratili, ale aj zvieratká, ktoré vyhodili na ulicu nezodpovední ľudia. Prevažne takí, ktorí chceli novou „hračkou" potešiť seba alebo svoje deti a po čase zistili, že to jednoducho nezvládajú.

„Za rok 2020 sme len v bratislavskom útulku poskytli pomoc 2148 zvieratám v núdzi, 800 sme vrátili pôvodným majiteľom a viac ako tisícke našli nový domov. Pomoc dostalo aj 650 ferálnych mačiek žijúcich dlhodobo v uliciach miest. Väčšinu svojich aktivít financujeme z darov verejnosti, preto je jej spoluúčasť na záchrane zvierat nevyhnutnosťou. Navyše, do konca marca je možné pomôcť Slobode zvierat darovaním 2 % z daní, na ktoré zostáva už len niekoľko dní," hovorí Kristína Devínska zo Slobody zvierat.

Preto skôr, ako si nejaké zvieratko zaobstaráš, vyskúšaj si to s Ciri. Iba teraz máš jedinečnú šancu zistiť, aké je mať doma jedného z najznámejších psov slovenského Instagramu!

Tá naša Ciri ťa už netrpezlivo očakáva na Facebooku pod profilom @TáNašaCiri.


BRATISLAVA/Tvnoviny.sk

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Chatbot

Dôležité udalosti