Viete, v ktorom meste žije najviac miliardárov? V súčasnosti ich tam je až 100

Hlavné mesto Číny Peking
Hlavné mesto Číny Peking Zdroj: Shutterstock.com

Po siedmich rokoch sa na druhé miesto dostal New York.

Svetový magazín o úspechu, biznise a bohatstve Forbes zverejnil tento rok okrem rebríčka najbohatších ľudí sveta, aj miesto, kde žije najviac miliardárov pokope. Po siedmich rokoch sa tak New York presúva na druhé miesto. V súčasnosti žije viac miliardárov, než v akomkoľvek inom meste na svete, práve v Pekingu, uviedla BBC.

V minulom roku pribudlo v hlavnom čínskom meste až 33 miliardárov, dokopy ich je tam už 100. New York je tesne za Pekingom, podľa Forbesu tam žije 99 miliardárov.

Čína sa dokázala rýchlo zotaviť z pandémie a v súčasnosti ťaží z rastu svojich technologických firiem a akciových trhov. Ak by sme ale spočítali celkový majetok miliardárov v New Yorku a v Pekingu, americké veľkomesto je stále na vrchole.

Najbohatším človekom v Pekingu je podľa magazínu zakladateľ sociálnej siete TikTok a súčasne generálny riaditeľ jej materskej firmy ByteDance Čang I-ming. Jeho majetok sa zdvojnásobil na 35,6 miliardy dolárov. Najbohatší Newyorčan, bývalý starosta mesta Michael Bloomberg, má 59 miliárd dolárov.

Forbes vypočítal, že na svete pribúda každých 17 hodín jeden miliardár. Minulý rok sa ich počet zvýšil o 493. Najviac miliardárov (724) žije naďalej v USA, ktoré dobieha Čína (698).

Titul najbohatšieho človeka planéty si štvrtý rok po sebe udržal šéf Amazonu Jeff Bezos s majetkom 177 miliárd dolárov. Medziročne si polepšil o 64 miliárd.


BRATISLAVA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peking

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.