Pentagón potvrdil pravosť videa so záhadným blikajúcim objektom nad vojnovou loďou

Záhadný objekt, ktorý zachytila posádka vojnovej lode.
Zdroj: YouTube/ Jeremy Corbell

Zábery sú súčasťou prebiehajúceho vyšetrovania.

Ministerstvo obrany Spojených štátov potvrdilo autenticitu videa z roku 2019, na ktorom sú zachytené neznáme objekty, krúžiace okolo americkej vojnovej lode. Zábery sú nakrútené pomocou technológie nočného videnia. Sú na nich zachytené záhadné objekty v tvare trojuholníka, ktoré sa vznášajú nad vojnovou loďou USS Russell. Píše o tom portál Science Alert.

Posádka opísala objekty ako nejaký druh neznámych plavidiel, ktoré nepripomínali žiadnu z technológií vo vlastníctve armády ktorejkoľvek krajiny sveta. Spolu s videom sa približne v rovnakom čase objavili aj fotografie neznámych objektov, ktoré urobili piloti americkej armády.


„Potvrdzujem, že materiály boli nakrútené príslušníkmi námorníctva. Zábery sú súčasťou prebiehajúceho vyšetrovania a preto o nich nemôžeme poskytnúť žiadne detaily," uviedla Sue Coughová, hovorkyňa Pentagónu.

Podľa Jeremyho Corbella, ktorý zverejnil zábery na sociálnej sieti, bolo video nakrútené v júli 2019 pri pobreží južnej Kalifornie. Podľa portálu Mystery Wire bolo spolu s videom zachytených aj niekoľko fotografií. Tie boli zozbieranie špeciálnou jednotkou Unidentified Aerial Phenomena Task Force, ktorá vyšetruje strety americkej armády s neznámymi objektmi.

„Tieto neaerodynamické objekty sa správali nepredvídateľne a svojím tvarom pripomínali pyramídy," opísal zverejnené materiály Corbell.

Možným vysvetlením je optický efekt

Skeptik Mick West prináša jedno z možných vysvetlení. Tvrdí, že zábery sú nahrávané smartfónom cez optiku nočného videnia. Na záberoch môžeme vidieť normálne lietadlá, ktoré vyzerajú kvôli optickému efektu bokeh ako trojuholníky.

West tvrdí, že objekty UFO na zábere blikajú frekvenciou, ktorá je typická pre bezpečnostné svetlá lietadiel. Nepozná síce techniku nočného videnia, ktorá by mala trojuholníkovú závierku, no je možné, že si niekto vytvoril podomácky vlastnú techniku. 

WASHINGTON/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ufo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.