Dôchodkyňa sa stala obeťou bizarného omylu. Po prepustení z nemocnice skončila v cudzej rodine

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/CGN089

Syna najviac prekvapilo, že rodina, ktorej jeho matku omylom zverili, si vôbec nevšimla, že nie je ich príbuzná.

Dôchodkyňa z waleského mesta Pontypool sa stala obeťou bizarného omylu. Po pobyte v miestnej nemocnici, kde sa zotavovala z Covidu, ju previezli do nesprávneho domu. Elizabeth Malhoneyová (89) bola poriadne zmätená, už keď ju zdravotníci v sanitke oslovovali iným menom. To ešte netušila, že ju vyložia v dome, ktorý sa nachádza v meste Newport, asi 8 km od jej bydliska a býva v ňom úplne cudzia rodina.

Iba ťažko uveriteľný príbeh pre portál Wales Online priblížil syn dôchodkyne Brian Malhoney, ktorá sa nečakane ocitla v úplne cudzom prostredí.

„Celé to bol od začiatku do konca jeden veľký festival chýb. Asi o 13.00 nám zavolali, že mam už je na ceste z nemocnice, tak som poslal ženu, nech ju ide privítať. O hodinu som im volal a povedali mi, že ešte neprišla. O dve hodiny neskôr mi volali z nemocnice a dozvedel som sa, že ju odviezli do nesprávneho domu a že nevedia, ako sa to stalo," opísal sled udalostí a dostal sa až k nečakanému zvratu.

„Ospravedlnili sa a ubezpečili ma, že po matku pošlú sanitku.' Počkať, chcete tým povedať, že vy ste ju tam nechali?' to bol moment, keď sa moja sestra rozplakala. Tak sa o mamu bála," vysvetlil Malhoney.

Neskôr sa ukázalo, kde sa stala chyba. Išlo o klasickú zámenu identity, keď dôchodkyňu považovali za inú pacientku s demenciou, ktorú mali prepustiť v ten istý deň. Syna najviac prekvapilo, že rodina, ktorej jeho matku omylom zverili, si vôbec nevšimla, že nie je ich príbuzná. „Ako si mohli nevšimnúť, to naozaj nechápem. Zrejme si to uvedomili, až keď ju neskôr išli skontrolovať. Vtedy im to konečne došlo a upozornili nemocnicu," dodal Malhonex.

PONTYPOOL/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Omyl

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.