Nadanú študentku Paulínu (14) prijali na Oxford, no takmer sa musela svojho sna vzdať

Paulína Vicenová.
Zdroj: Teleráno

Dôvodom bolo vysoké školné, ale pomohli jej neznámi ľudia z celého Slovenska.

Paulíne Vicenovej z Partizánskeho sa splnil sen. Prijali ju na Oxford, univerzita jej podmienečne ponúkla miesto v ich prestížnom bakalárskom programe Biomedicínskych vied v odbore epigenetika.

Dobrú správu dostala v polovici januára. V náročných prijímacích skúškach stála proti vyše 530 talentovaným ľuďom z celého sveta. Jej prijatie má háčik. Ak by si nezohnala peniaze, na prestížnu univerzitu by nemohla nastúpiť.

Dôvodom je, že po odchode Veľkej Británie z Európskej únie sa zmenili finančné podmienky vzdelávania na tamojších univerzitách. Mladí Slováci potrebujú na rok štúdia desiatky tisíc eur.

Prečítajte si tiež:

V rozhovore v Teleráne poďakovala dobrým ľuďom z celého Slovenska, ktorí je pomohli poskladať sa na školné.

„Potrebujem 40-tisíc eur, aby som mohla nastúpiť do prvého ročníka. Veľa ľudí mi poslalo peniaze na môj transparentný účet a za menej ako osem týždňov som vyzbierala stanovenú sumu. A ešte aj niečo navyše. Hovorím, že do vzdelania sa vždy oplatí investovať," povedala s hrdosťou 18-ročná študentka.

Paulína už dnes zbiera ďalšie peniaze na zvyšné ročníky na univerzite. Priznala sa, že Oxford si vybrala pre spôsob výučby. Tá je založená na osobných stretnutiach s profesormi, kde môžu študenti rozvíjať svoj záujem. Verí, že sa jej podarí vybratý študijný odbor na tejto prestížnej univerzite aj skončiť.

Ak chcete vedieť, ako sa podarilo študentke z malého mesta na západnom Slovensku dostať na túto prestížnu univerzitu a čo sa dialo v jej vnútri, keď otvorila list o prijatí, pozrite si celý rozhovor na priloženom videu z Telerána.


BRATISLAVA/Teleráno

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Partizánske

Dôležité udalosti