Číňanky našli spôsob, ako zabrániť manželom v nevere. Syntetický hormón z nich robí impotentov

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Motortion Films

Používal sa na prevenciu potratov, zistilo sa však, že má negatívne vedľajšie účinky.

V snahe zabrániť manželom v nevere sa niektoré Číňanky uchyľujú k nebezpečným praktikám. Tajne im dávajú do jedla a pitia syntetický hormón diethylstilboesterol, ktorý spôsobuje impotenciu. Na sociálnych sieťach sa následne chvália, že ich partneri sekajú dobrotu. Píše o tom čínsky provládny portál Global Times.

Na tento trend upozornil článok na čínskej sociálnej sieti WeChat, ktorý opisoval, ako niektoré ženy nakupujú v online obchodoch diethylstilboesterol - syntetickú verziu estrogénu. Ten následne tajne pridávajú do jedla či pitia svojich ničnetušiacich manželov. Predajcovia odporúčajú látku zamiešať do kaše, mlieka alebo vody. Päťdesiat mililitrov diethylstilboesterolu v tekutej forme predávajú približne za 10 eur.

Po zverejnení spomínaného článku táto látka z ponuky e-shopov zmizla, no vraj sa dá stále zohnať v podobe bieleho prášku, ktorý je bez zápachu a rozpustný vo vode. V príbalovom letáku je uvedené, že trvá približne 15 dní, kým látka začne účinkovať. Po 21 dňoch, keď ju muži prestanú užívať, sa im vráti erekcia.

Podľa denníka The Times je nevera v Číne pomerne rozšírená, a to najmä v bohatšej vrstve spoločnosti. Čínske zákony síce umožňujú ženám sa rozviesť, no po rozvode sú, v spoločnosti ovplyvnenej konfuciánskymi hodnotami, vnímané inak ako slobodné ženy.

Právnici varujú, že v prípade, ak podaná látka spôsobí manželom zdravotné problémy, môžu ich manželky niesť trestnú zodpovednosť. Na tenkom ľade sa pohybujú aj predajcovia diethylstilbestrolu, ktorí väčšinou nemajú potrebné lekárske licencie.

Diethylstilbestrol vyrobil v roku 1938 tím britského vedca Charlesa Doddsa. Používal sa na prevenciu potratov, zistilo sa však, že má negatívne vedľajšie účinky. Ľuďom, ktorí ho užívajú, hrozí vznik rakoviny, poruchy pohlavných orgánov či neplodnosť.

V niektorých krajinách tento syntetický hormón využívali na chemickú kastráciu mužov - väčšinou homosexuálov. Jeho obeťou sa stal aj slávny britský matematik Alan Turing, ktorý výrazne prispel k prelomeniu nacistických šifier počas druhej svetovej vojny.

PEKING/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pomsta

Dôležité udalosti