Hľadáte ideálnu letnú dovolenku? Tu je prehľad najbezpečnejších európskych destinácií

Madeira.
Zdroj: shutterstock.com/Balate Dorin

Odborníci sa zamerali najmä na to, koľko v danej destinácii pribúda pacientov s ochorením COVID-19.

Pokojná dovolenka s minimom turistov a najmä bez problémov súvisiacich s pandémiou koronavírusu je tento rok konečne možná. Je však dôležité dávať si pozor, kam sa vyberieme.

Organizácia European Best Destinations (EBD) zverejnila zoznam top bezpečných európskych ostrovov.

Odborníci sa zamerali najmä na to, koľko v danej destinácii pribúda pacientov s ochorením COVID-19, aké sú aktuálne platné opatrenia a či úrady uznávajú osvedčenie o očkovaní.

„Vo vybraných destináciách nevyžadujú karanténu po príjazde u ľudí, ktorí sa preukážu negatívnym testom alebo potvrdením o očkovaní proti koronavírusu,“ uvádza organizácia.

Aj naďalej však odborníci nabádajú k opatrnosti a slabším jedincom so zdravotnými problémami radia odložiť cestu do chvíle, než dostanú aj druhú dávku vakcíny proti covidu.

V rebríčku najbezpečnejších ostrovov sa na prvom mieste umiestnilo portugalské súostrovie Madeira.

Tamojšia vláda dokonca cestujúcim ponúka jeden test zdarma. Ten si turisti môžu urobiť buď pri príjazde, je možné sa však nechať otestovať pohodlne pred odjazdom.

Ďalšou vhodnou destináciou je ostrov Porto Santo, ktorý je súčasťou súostrovia Madeira. Jedným z najbezpečnejších miest je tiež Malta.

V prvej desiatke sa umiestnila tiež obľúbená turistická destinácia Slovákov - Chorvátsko. Z hľadiska bezpečnosti je ideálny ostrov Korčula. Podľa tamojšej vlády je však úplne bezpečných všetkých 78 ostrovov a 524 ostrovčekov.

Zdroj: TVNOVINY.sk

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rebríček

Dôležité udalosti