Spomedzi 20 krajín sveta sme najlepší. ZŠ s MŠ Liesek vyhrala v medzinárodnom projekte FAST Heroes

Deti zo ZŠ a MŠ Liesek zvíťazili v projekte FAST Heroes.
Zdroj: FAST Heroes

Na Slovensku tak máme 113 malých superhrdinov.

Deťom zo ZŠ s MŠ Liesek sa podaril úspech na celosvetovej úrovni. Zvíťazili spomedzi dvadsiatich krajín sveta v projekte FAST Heroes. Ide o globálny vzdelávací kurz pre deti, do ktorého sa na Slovensku zapojilo 5 300 detí z 266 tried a 143 škôl.

Slovenské školy celkovo obsadili v tabuľke lídrov viaceré popredné miesta a naša krajina sa stala druhou najúspešnejšou krajinou celého projektu (v prepočte zapojených škôl na 100-tisíc obyvateľov). Pozrieť si ju môžete tu.

SLOVENSKÁ ŠKOLA TO VYHRALA! Dámy a páni, toto sú deti zo ZŠ s MŠ Liesek, ktoré vyhrali celý projekt Fast Heroes, a v...

Uverejnil používateľ FAST Heroes SK Pondelok 21. júna 2021

O projekte

Ako sme už spomínali, ide o globálny vzdelávací kurz pre deti, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie detí o príznakoch mozgovej príhody a potrebe rýchlej reakcie, vďaka čomu môžu zachrániť život svojim starým rodičom.

„Sú to práve starí rodičia, ktorí trávia veľa času s deťmi - svojimi vnúčatami. Vyzdvihnú ich zo škôlok, školských klubov a starajú sa o deti až do príchodu ich rodičov z práce. Starí ľudia patria medzi najrizikovejšiu skupinu ľudí, ktorým hrozí cievna mozgová príhoda,“ vysvetľuje Richard Fides z pacientskej organizácie Sekunda pre život.

Iniciatíva využíva nadšenie detí pre učenie a vytvára z nich pomyselných hrdinov. Zábavné videá a pestrý obsah ich hravou formou pripravia na to, ako treba konať, keď by ich starí rodičia potrebovali pomoc. Prostredníctvom detí sa tieto informácie tiež šíria do rodín. „Pacienti s mozgovou príhodou potrebujú vysokokvalitnú lekársku starostlivosť, a preto zvyšovanie povedomia o príznakoch môže zachrániť ich život,“ uvádza organizácia.

Prečítajte si aj: Delta sa šíri aj medzi deťmi. Odborníčka radí, ako postupovať, keď má vaše dieťa príznaky

Kampaň sa realizuje vďaka Svetovej organizácii pre cievne mozgové príhody (WSO), iniciatíve Angels a OZ Sekunda pre život aj na Slovensku. Na Slovensku preberá nad kampaňou záštitu Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR.

Okrem organizácií podporujú projekt aj známe tváre ako Dominika Kavaschová, Lenka Šóošová, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Fero Joke či Miro Jaroš.

Deti, učitelia ale aj celé základné a materské školy sa do projektu môžu zapojiť online. Zaregistrovať sa môžu už teraz. Druhý ročník sa spustí nasledujúci školský rok.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.