Posledný spoločný výlet s milovaným psom: Muž zverejnil dojímavé zábery s umierajúcim Montym

Carlos so svojím psom Montym
Carlos so svojím psom Montym Zdroj: Profimedia

Zoslabnutého psa vytlačil na fúriku až na vrch hory.

Labradoodle Monty bol verným spoločníkom Carlosa Fresca desať rokov. Boli ako kamaráti, ktorí radi spoločne chodili na hory do národného parku Brecon Beacons vo Veľkej Británii. Monty ale ochorel na leukémiu a už viac nevládal za svojím pánom.

Labradoodle je plemeno vytvorené kombináciou génov labradorského retrievera a pudla. Monty bol pre svojho pána výnimočný, a preto sa rozhodol, že mu dopraje aj posledný spoločný výlet. Na vrch hory svojho miláčika vytlačil na fúriku, uviedol foxnews.com.

Pen y Fan je so svojimi 886 metrami nad morom najvyšším vrchom vo Walese. Fresco si symbolicky na rozlúčku so psom vybral práve toto miesto. Cestou stretávali množstvo turistov, ktorých ich príbeh často aj rozplakal. Monty si ale pozornosť a hladkajúcich ľudí užíval. Niektorí sa dokonca ponúkli, že budú fúrik časť cesty tlačiť.

Monty zomrel krátko po výlete, 21. júna. „Naši malí spoločníci nás nikdy neodsudzujú, vždy na vás čakajú a poskytnú vám útechu, keď sa vám v živote nedarí," popisuje svojho verného psa Fresco. „Bol naozaj výnimočný. Boh ti žehnaj a dobrú noc."

Uverejnil používateľ The Brecon and Radnor Express Utorok 6. júla 2021
LONDÝN/jh

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti