Kuriózny zásah hasičov: Nahá žena uviazla len v 20-centimetrovej medzere medzi dvoma budovami

Záper na hasičov počas záchrannej akcie.
Zdroj: YouTube/NBCLA

Záchranná akcia trvala dve a pol hodiny.

O kuriózny hasičský zásah sa postarala žena v americkej Kalifornii. Žena kričala a volala o pomoc po tom, ako uviazla v 20-centimetrovej medzere medzi dvoma budovami. Napriek tomu, že ju zamestnanci podniku počuli, netušili, odkiaľ volanie prichádza.

„Môj brat počul, ako niekto kričí a plače. Mysleli sme si, že je to jeho sused, ktorý stratil psa,“ povedal jeden z pracovníkov portálu nbclosangeles.com. Uviaznutú ženu napokon približne o pol hodinu našli a privolali hasičov. Na prekvapenie všetkých bola nahá.

Hasičom komplikovala zásah zlá dostupnosť k uviaznutej. Museli preto urobiť dieru v stene, cez ktorú prestrčili kameru a mali tak vizuálny kontakt so ženou medzi stenami a zároveň presne lokalizovali jej telo. Ďalší hasič vyliezol na strechu.

Záchranná akcia bola výzvou. „Museli sme sa k žene dostatočne blízko prevŕtať, aby sme ju nemuseli ťahať malým otvorom. Zároveň sme sa snažili postupovať tak, aby na ňu nespadla stena a nezranila ju,“ opisuje zásah šéf miestnych hasičov, Thanh Nguyen. Po dve a pol hodine sa im podarilo ženu z medzere zachrániť.

Žena bola po vyslobodení pri vedomí a previezli ju na podrobnejšie vyšetrenie do nemocnice. Prečo bola žena nahá a ako v medzere uviazla, hasičom neprezradila.

Zdroj: YouTube/NBCLA

USA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme California

Dôležité udalosti