Po rokoch ju opustil partner, opitá nasadla do auta a štyrikrát narazila do auta jeho novej partnerky

Amanda McVinnie
Zdroj: Facebook/Amanda McVinnie

Osud páchateľky však skončil inak, akoby ktokoľvek očakával.

Hovorí sa, že nahnevanú ženu stretnúť nikto nechce. Dvojnásobne to však platí o žene, ktorá je čerstvo po rozchode. Amanda McVinnie je 30-ročná matka, ktorá sa po rozchode opila a štyrikrát narazila do auta novej priateľky svojej bývalej lásky, uviedol portál thesun.uk.

Detaily incidentu boli odhalené na súde. V čase nehody randila Sarah Hynes s jej bývalým partnerom, Markom, iba niekoľko týždňov. Sarah s Markom boli spolu v hoteli, kde sa z ničoho nič objavila Amanda. Keď ju zbadal, išiel za ňou s cieľom porozprávať sa. „Po chvíli som počula úder a zvýšený hlas. Taktiež urážky na moju adresu zo strany Amandy,“ opisuje situáciu Sarah.

Rozhodla sa preto ísť za dvojicou, aby skontrolovala, či je jej partner v poriadku. Našla však iba Marka s krvácajúcim nosom. „Sarah následne počula, ako sa nejaké auto vonku hlasno otáčalo. Pozrela sa a videla, ako Amanda cúvala a následne zrýchľovala a priamo narážala do boku jej vozidla,“ vysvetľuje žalobca David Toal.

Sarah neváhala a okamžite zalarmovala políciu. Mark sa vybral za Amandou, ktorá po nárazoch vystúpila z auta a pešo sa po ulici vzdiaľovala od objektu. Polícia ju krátko na to zadržala, keď ako spolujazdec nastupovala do iného automobilu. Otázky polície nekomentovala, dychová skúška však odhalila alkohol v krvi nad povolenou hranicou.

„Nechápem prečo sa to stalo, všetci máme bývalým partnerov. Môj vzťah s Markom bol len na začiatku. Auto potrebujem a jeho poškodenie malo na mňa veľký dopad. Rozvážam ním deti do školy a potrebujem ho pre svoju prácu. Taktiež som sa obávala, čo sa môže ešte v budúcnosti stať,“ vysvetlila rozhorčená Sarah na súde. Ako vysvetlil žalobca, Sarah s Markom už pár netvoria.

Auto Sarah napokon neopravili. Poisťovňa jej vyplatila skoro 6-tisíc eur a musela si kúpiť nové. Obhajca Amandy uviedol, že v tom čase bojovala so svojim duševným zdravím a daný incident si vyčíta. Ako priblížil, Amandu tiež rozrušil aj fakt, že s Markom majú spoločné dieťa a podieľa sa aj na opatrovníctve jej dieťaťa z predošlého vzťahu.

Incident však dopadol o to absurdnejšie, že sa pár snaží opäť k sebe vrátiť. „Mark ju v súčasnosti podporuje a pokúšajú sa prekonať rozdiely, ktoré viedli k ich rozchodu,“ uviedol obhajca, Neil Ronan.

Absolutely shocking.

Uverejnil používateľ The Sun Štvrtok 15. júla 2021

ANGLICKO/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.