Tínedžerku (19) dlhšie trápil kašeľ. Následné röntgenové vyšetrenie odhalilo nečakanú anomáliu

Záber z videa.
Zdroj: Reprofoto: TikTok/caremack

Trpí ňou menej ako jedno percento populácie.

Vyšetrenie prinieslo výsledky, aké nečakala. Claire Macková (19) z amerického Chicaga šla v júni do nemocnice na očkovanie proti tetanu. Píše news.com.au .

Zároveň ju však už dva mesiace trápil kašeľ, a tak sa rozhodla, že podstúpi röntgenové vyšetrenie. To odhalilo, že má srdce na opačnej strane hrudníka.

„Pracujem v noci, a tak som často vystavená chladu. Nepomohli mi ani lieky. Po tom, ako som sa porezala na ostnatom drôte som šla na očkovanie proti tetanu a zároveň som chcela, aby sa mi lekári pozreli aj na kašeľ,“ uviedla tínedžerka.

Doktori zistili, že má infekciu pľúc, a tak ju následne poslali na röntgen. Tam jej lekárka povedala: „Je to trochu čudné, ale vedeli ste, že máte srdce nie na ľavej, ale na pravej strane hrudníka?“

„Začala som sa smiať, pretože som tomu, úprimne, neverila. Doktorka mi povedala, že sa to nazýva dextrokardia a že by som o tom mala informovať svojho lekára,“ uviedla Claire, ktorá o tom doteraz nevedela.

Dextrokardiou trpí menej ako jedno percento populácie. Mladá žena sa svojím príbehom pochválila na sociálnej sieti TikTok, kde video videli už takmer dva milióny používateľov.

@caremack

Yeah imma head out ##situsinversus ##organsflipped ##deformed ##hospital ##medical ##medtok ##er ##fyp ##nyc ##nycvlog ##helpme ##whatisgoingon

♬ original sound - Claireeeeee

Zdroj: TikTok/caremack

CHICAGO/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.