Experiment výživovej poradkyne sa stal virálnym: Dva roky staré jedlo z fast foodov sa nekazí

Experiment s jedlom z fast foodov
Experiment s jedlom z fast foodov Zdroj: elifgkandemir/TikTok

Hamburgery, šišky, pizza, hranolky...všetky tieto jedlá má uskladnené a vôbec sa nerozkladajú.

Máte radi jedlo z prevádzok rýchleho občerstvenia? Po tomto videu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti TikTok dcéra nutričnej poradkyne, možno aj prestanete, píše metro.co.uk.

Všetci vieme, že občerstvenie z fast foodov nie je zdravé, no raz za čas si ho dopraje takmer každý. Aká je ale podľa vás jeho „životnosť"?

Experiment odborníčky na výživu ukazuje, že tieto jedlá sa nekazia. V skrinke špeciálne určenej na pokus má hneď niekoľko druhov jedál od sladkých šišiek až po slané hranolky, hamburgery a pizzu.

@elifgkandemir

Still fancy that burger? ##fyp ##foryoupage ##food ##foodtiktok ##fastfood

Jalebi Baby - Official - Tesher & Jason Derulo

Všetky vzorky majú podľa autorky videa (@elifgkandemir) niekoľko mesiacov až dva roky. Vyzerajú pri tom, akoby nepodliehali žiadnemu rozkladu. „Tieto potraviny sú ultra-spracované jedlá, ktoré pravidelne konzumuje 80 percent obyvateľov Spojeného kráľovstva," píše mladá žena z Essexu.

Príspevok na TikToku si získal veľkú pozornosť. Mnohí užívatelia sú šokovaní a video vo veľkom zdieľajú. Stalo sa tak virálnym. Autorka videa uvádza niekoľko ďalších faktov a upozorňuje verejnosť, že v skutočnosti ani nevedia, čo jedia.

„Žiadne jedlo nie je zakázané. Moja mama sa len snaží povzbudiť ľudí, aby sa lepšie stravovali a žili šťastnejší a zdravší život," dodáva.


LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jedlo

Dôležité udalosti