Rybárovi Marekovi sa podaril životný úlovok. Pochválil sa, že skončí na pekáči

Rybári Marek Fejo a Tomáš Holman.
Zdroj: TV Markíza

Dovtedy sa mu s udicou nedarilo, chytil iba malé ryby.

Pokúšal šťastie, až kým sa naňho usmialo. Skúsenému rybárovi sa podaril kapitálny úlovok. V jazere vo Vyškovciach nad Ipľom, okres Levice, ulovil obrovského sumca. Je nielen jeho životným úlovkom, ale aj rekordom v miestnych vodách.

Rybár Marek Fejo sa vybral k jazeru na viacdňovú rybačku, že vyskúša uloviť sumca. Ako nám povedal, vo svojej záľube sa špecializuje práve na tento druh. „Dal som na trhačku asi 20-centimetrového karasíka, o pol deviatej mi zohlo udicu, tak som trhol a skoro mi ju vytrhlo z ruky," opísal unikátny zážitok.

Mohlo by vás zaujímať: Patrikovi Švajdovi sa podaril na Domaši úlovok života

Okamžite zavolal na pomoc kamaráta Tomáša Holmana, aby zabojovali spoločne. Dali si rukavice, aby tento kapitálny úlovok vedeli vytiahnuť z jazera. Skočili do člna, ale unikátny jedinec ich, ako povedal, doslova povozil po jazere. Hovorí, že takýto zážitok má človek možno raz za život.

„Asi hodinu sme sa ním trápili. Mám aj ruky trochu dorezané, ale som šťastný. Je to životný úlovok. Doteraz sa mi len maličké ryby podarilo chytiť," konštatoval Fejo.

Sumec meral 243 centimetrov a vážil 75 kilogramov. Oba priznávajú, že práve odváženie rekordného jedinca bolo asi to najťažšie. Odhadujú, že mohol mať od 30 do 40 rokov.

Gigantický sumec, z ktorého by sa vraj pokojne nasýtilo aj dvadsať ľudí na menšej svadbe, sa však do vody nevráti. Skončí na pekáči.

Viac v reportáži Karola Mindáka.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

VYŠKOVCE NAD IPĽOM/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Levice

Dôležité udalosti