Druhýkrát sa narodil: Robotníkovi prepichla mozog šesťmetrová tyč, napriek tomu žije

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/V.Lawrence

Lekári ho operovali štyri hodiny.

V indickom Ghaziabád sa druhýkrát narodil 24-ročný pracovník, ktorému šesťmetrová tyč prepichla lebku. Podľa odborníkov má 90-percentnú šancu na prežitie. Uvietol portál The Times of India.

Hrozivá nehoda sa stala pri odstraňovania lešenia z 20-metrovej budovy v mestskej časti Pratap Vihar. Mladý robotník nepracoval vo výške, ale na prízemí stavby. Z doposiaľ nezverejnených dôvodov sa tyč z lešenia uvoľnila a spadla dole. Napriek upozorneniu a kriku kolegov, aby sa tyči vyhol, mladík zdvihol zrak a skôr ako zareagoval mu kovový predmet prepichol lebku. Trčiacu časť tyče na mieste odrezali a zraneného pracovníka previezli do nemocnice.

Ôsmim lekárom sa podarilo po štyroch hodinách objekt z mladíkovej lebky odstrániť. „Má 90-percentnú šancu na prežitie, potrebuje však ešte niekoľko operácií. Jednou z nich bude obnova lebečnej kosti, ktorá ho čaká o dva mesiace,“ uviedol neurochirurg Abhinav Gupta.

Podľa jeho slov bola operácia náročná. Polovicu lebky musel otvoriť, aby oddelil tyč od kosti a následne aj od mozgu bez toho, aby ho ešte viac poškodili. Tyč zasiahla robotníkov pravý lalok, ľavú stranu tela má tak paralyzovanú. Aktuálne dokáže sám dýchať, otvorí aj oči len lekári nevedia, či vníma a rozumie okoliu. Mladíkov zdravotný stav bude v budúcnosti určite vyžadovať aj fyzioterapiu a rehabilitácie.

„Pacienta starostlivo monitorujeme a jeho výsledky vyzerajú priaznivo,“ povedal Gupta

INDIA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mozog

Dôležité udalosti