VIDEO: Bábätko trpiace ojedinelým stavom trápi ďalší problém. Lieky spôsobili masívne ochlpenie

Nadmerné ochlpenie chlapca.
Zdroj: Reprofoto: TikTok/Bri Shelby

Ide o vedľajší účinok liekov.

Americké médiá v posledných dňoch zaplavili správy o štvormesačnom chlapcovi z Texasu, ktorý pre svoj vzhľad dostal od rodičov prezývku gorila. Píše NY Post .

Mateo Hernandez totiž na vlastnej koži pocítil atypický vedľajší účinok liekov, čo spôsobilo, že mu po celom tele rastie bujné ochlpenie.

To mu začalo dramaticky pribúdať v čase, keď mal jeden mesiac. Bri Shlebyová a jej manžel Jared Hernandez vtedy zistili, že ich potomok trpí život ohrozujúcim stavom s názvom hyperinzulinizmus.

To postihuje približne jedno dieťa z 50-tisíc. Nastáva, keď pankreas vytvára nadmerne vysoké hladiny inzulínu a necháva postihnutého s nebezpečne nízkou hladinou cukru v krvi.

„Keď sa narodil, po čase sme zistili, že sa veľmi trasie a príliš veľa je, tak sme ho zobrali k doktorovi,“ opisuje Bri a dodáva: „Mal nebezpečne nízku hladinu cukru v krvi na úrovni 30, pričom normálne sa to pohybuje od 70 do 100. Hrozili mu preto záchvaty a dokonca aj smrť.“

Okamžite ho preto prijali do tamojšej detskej nemocnice, kde mu nasadili lieky na stabilizáciu hladiny inzulínu a cukru v krvi.

Keďže nižšie dávky spočiatku nezaberali, rozhodli sa pre maximálne množstvo. Hoci to zabralo, postupne sa začal ukazovať iný problém.

„Po niekoľkých týždňoch užívania liekov sa jeho telo začalo meniť. Stalo sa skutočne obrovské, pričom na hlave mu začalo rásť množstvo chlpov. Postupne mu pribúdalo ochlpenie na čele, nohách, rukách aj na chrbte, až sa to rozšírilo skutočne všade,“ priblížila nešťastná matka, ktorá na svojom profile na TikToku uverejnila videá.

Podľa vlastných slov ich lekári na tento vedľajší účinok vopred upozornili. Tí však očakávajú, že po tom, ako prestane užívať tieto lieky, by mal pominúť aj nadmerný rast ochlpenia.

@blshelby

##fyp ##foryoupage ##baby ##hairy

♬ The Magic Bomb (Questions I Get Asked) [Extended Mix] - Hoàng Read

Zdroj: TikTok/Bri Shelby

TEXAS/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti