Jediné na svete: Štvorčatá idú v stopách matky. Všetky pracujú ako zdravotné sestry

Štvorčatá aj s matkou pracujú ako zdravotné sestry
Štvorčatá aj s matkou pracujú ako zdravotné sestry Zdroj: Moses Adegbite/Facebook

Rodičia sú na nich patrične hrdí.

Indické štvorčatá žijúce vo Veľkej Británii sa rozhodli ísť v stopách svojej matky. Celý život bola pre nich idolom. Zo všetkých sa preto stali zdravotné sestry, píše The Mirror.

Aleena, Anjel, Aneeta a Aneesha (21) nasledovali matku Joby Shibu Mathewovú (50). Tri z nich študovali aj na tej istej škole v Suffolku. Dnes pracujú ako sestričky v nemocnici v Cambridge. Aneesha sa zamerala na fyzioterapiu.

Joby je na svoje štyri dievčatá veľmi pyšná. Sama si vyskúšala náročnú prácu sestričky aj v Ománe a v Indii. Do Veľkej Británie sa presťahovala v roku 2007. Od roku 2017 pracuje na onkologickom oddelení v nemocnici Ipswich.

Uverejnil používateľ Moses Adegbite Utorok 24. augusta 2021

„Moje dcéry mi raz povedali, že ich inšpirovalo moje odhodlanie pomáhať ľuďom a chcú sa stať tiež zdravotným sestrami," prezradila pyšná matka.

„Vždy si boli navzájom veľmi blízke a mali sa radi. Je to pre nich výborná príležitosť a viem, že svoje zamestnanie budú mať radi," dodala.

Britský denník oslovil aj hrdého otca štvorčiat. Ten rozpovedal príbeh, ako s manželkou dlhšie nerozmýšľali nad deťmi a dokonca žili oddelene pre rôzne zamestnania v iných štátoch.

„Videli sme sa cez prázdniny a zrazu manželka otehotnela. Boli sme v šoku, keď sme zistili, že to budú štvorčatá," prezradil. Myslí si, že sú to jediné štvorčatá na svete, ktoré všetky pracujú ako zdravotné sestry.

LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme štvorčatá

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.