Hotelový poslíček dostal také štedré „prepitné“, že už by nemusel pracovať

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/ Pressmaster

Britský dôchodca si spomenul aj na ďalších zamestnancov hotela, ktorým odkázal menšie sumy.

Srdečný prístup k hosťom priniesol nečakanú odmenu. Hotelový poslíček z tureckého mesta Aydin bol v šoku, keď sa dozvedel, že mu dlhoročný hosť odkázal veľkú časť svojho dedičstva, píše portál Metro.

Z Taskina Asdana, zamestnanca hotela Korur Lux a nedávno zosnulého Brita Charlesa Georga Courtneyho sa za tie roky stali priatelia. Videli sa každý rok, Courtney si turecký Aydin veľmi obľúbil a vracal sa tam každé leto. Jedným z dôvodov bol práve mimoriadne priateľský personál hotela. Izbu č. 401, v ktorej bol vždy ubytovaný, zamestnanci preto volali „Charlieho izba".

Keď sa Taskin prostredníctvom telefonátu dozvedel, že Courtney zomrel, veľmi ho to zasiahlo. V minulosti mu totiž finančne prispel na vzdelanie detí, za čo mu bol nesmierne vďačný.

Štedrosť starého pána však zašla ešte ďalej a Taskin sa na svoje veľké prekvapenie stal jedným z jeho dedičov. Courtney mu odkázal bližšie nešpecifikovanú sumu, ktorá je však natoľko vysoká, že Taskin by už nemusel pracovať. Britský dôchodca si spomenul aj na ďalších zamestnancov hotela, ktorým odkázal menšie sumy.

Najväčší podiel z dedičstva však dostane jeho obľúbený poslíček. Dasdan napriek zdedenému bohatstvu hovorí, že svoju prácu, pri ktorej stretáva ľudí z celého sveta, miluje a nemá v pláne dať výpoveď. „V hoteli sa ku každému správame rovnako, berieme ich ako rodinu, nie ako turistov," uviedol v rozhovore pre turecké médiá.

AYDIN/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hotel

Dôležité udalosti