Bol najmladším biskupom v Španielsku, teraz z cirkvi vystúpil. Zamiloval sa totiž do autorky erotických diel

Xavier Novell
Zdroj: YouTube - Javier Martinez

Jej romány pritom majú satanskú tematiku.

Keď minulý mesiac rezignoval španielsky biskup Xavier Novell, rímskokatolícka cirkev uviedla ako dôvod jeho vystúpenia z cirkvi osobné dôvody. Uplynulé dni obletela španielske média informácia, že sa bývalý biskup zamiloval do ženy, ktorá je autorkou erotických románov so satanskou tematikou, informuje portál BBC.

Xavier Novell sa v krajine preslávil, keď sa v roku 2010 vo veku 41 rokov stal najmladším španielskym biskupom a zároveň ôsmym najmladším biskupom na svete. Neskôr ho prekonal biskup Mario León Dorado, ktorý bol menovaný v roku 2013 vo veku 39 rokov.

Zdroj: YouTube - Javier Martinez

Bývalý biskup pôsobil v meste Solsona v severovýchodnej oblasti Katalánska. Zaujímavosťou je, že vždy zastával konzervatívne názory, podporoval takzvanú konverznú terapiu pre homosexuálov, neuznával potraty a vykonával aj exorcizmus. Otvorene dokonca podporoval aj nezávislosť Katalánska.

Aj preto bolo jeho rozhodnutie o vystúpení z funkcie v španielskej katolíckej cirkvi prekvapujúce. Ako uviedol, viackrát sa stretol s vatikánskymi predstaviteľmi aj so samotným pápežom a Vatikán rozhodnutie biskupa podporil.

Jeho srdce si totiž údajne získala rozvedená Silvia Caballo Clemente, psychologička a autorka erotických románov so satanskou tématikou. Jej diela nesú názov ako Peklo Gabrielovej žiadostivosti či trilógia Amnézia. V súhrne jedného z jej diel je čitateľovi sľubovaná cesta do sadizmu, šialenstva a žiadostivosti a boj medzi dobrom a zlom, Bohom a Satanom s očitým plánom otriasť hodnotami a náboženským presvedčením.

Spravodajský server uviedol, že bývalý biskup, ktorý má aktuálne 52 rokov, nereagoval na margo diel spisovateľky. Uviedol len, že sa zamiloval a chce robiť veci správne. Aktuálne si hľadá prácu v oblasti agronómie.

Diecéza uviedla, že „potvrdenie alebo nepotvrdenie tohto príbehu je výlučne jeho osobnou záležitosťou“.

Tento príbeh opäť nastolil diskusiu o celibáte v katolíckej cirkvi. V predchádzajúcich rozhovoroch Xavier Novell priznal, že sa v mladosti zamiloval do 18-ročného dievčaťa a neskôr sa chcel oženiť a mať deti. Napokon sa však rozhodol pre inú cestu.

ŠPANIELSKO/tvnoviny.sk

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Láska

Dôležité udalosti