Bizarný tvor zo Stredozemného mora spôsobil ošiaľ. Zboku pripomína žraloka, hlava je však iná

Žralok ostnatý
Zdroj: Profimedia.sk

Ide o zviera zaradené medzi zraniteľné druhy.

Vo vode vyzerá ako žralok, je rýchly, má sivú farbu a výrazné špicaté chrbtové plutvy. Pohľad na hlavu však pôsobí prekvapivo, pripomína totiž skôr emotikon prasaťa. Tento bizarný tvor vylovili uplynulé dni námorníci aj v Stredozemnom mori. Údajne pritom nejde o nepodarený výtvor prírody, ale o žraloka ostnatého, ktorý je prezývaný aj prasací žralok. Informáciu priniesol portál livescience.com.

Zdroj: Profimedia.sk

Zverejnené snímky dôstojníkov, ktorí vylovili mŕtveho žraloka neďaleko mesta Elba, sa stali virálne a spôsobili rozruch. Široko posadené veľké oči, ružovkastý tupý ňufák a celkový výzor malej hlavy tvora totiž ničím nie je typický. Ľudia až neskôr zistili, že ide o žraloka ostnatého, ktorý patrí medzi zraniteľné druhy.

„Týmto žralokom sa bežne hovorí aj prasacia ryba, pretože pri vynáraní z vody vydávajú zvuky pripomínajúce krochkanie,“ vysvetlil Yuri Tiberto z akvária Elba.

Žralok ostnatý sa v Stredozemnom mori zvykne vyskytovať na dne v pieskových a bahnitých oblastiach. Žije však aj v Atlantickom oceáne, od Nórska po Južnú Afriku. Jeho telo je dosť krátke, dorastá do dĺžky asi jedného metra, napriek tomu je silné.

TALIANSKO/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Stredozemné more

Dôležité udalosti