Pacient si vytláčal vyrážku na citlivom mieste, takmer zomrel. Lekári varujú pred touto časťou tela

Pacient.
Zdroj: Twitter/AsiaWire

Pre vážne lézie a opuchy v mozgu ho museli previezť do nemocnice.

Ak ste si niekedy vytláčali vyrážky, myslite na to, že sa vám to môže stať osudným. Svoje by o tom vedel rozprávať istý muž z Číny. Píše Ladbible.

Oblasť medzi špičkou nosa a perami je veľmi citlivá na tlak. Lekári upozorňujú, že krv z nej môže prúdiť späť do lebky a spôsobiť infekcie v lebečnej dutine, kde sa nachádza mozog.

Pán Tang (47) dva týždne trpel bolesťami hlavy po tom, ako si na tomto mieste vytlačil vyrážku. Pre vážne lézie a opuchy v mozgu ho museli previezť do nemocnice.

Hoci bol pri prijatí pri vedomí, jeho reakcie sa spomalili a telesná teplota stúpla na 39,3 stupňa Celzia. Vyšetrenia odhalili, že utrpel intrakraniálnu infekciu, mozgové abscesy a hnis, čo znamenalo životohrozujúci stav.

Lekár, ktorý sa tomuto prípadu venoval, varuje pred vytláčaním vyrážok v tejto časti tváre. „Krvný obeh tu je veľmi pestrý, viacero ciev prechádza cez tvárové svaly. Tie keď sa stiahnu, krv môže prúdiť späť do lebky," uviedol.

Ako na záver skonštatoval, v prípade, ak sa v tejto časti alebo v jej tesnej blízkosti objaví vyrážka, v žiadnom prípade sa jej netreba dotýkať holými rukami.

PEKING/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vyrážka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.