Sú dvojičky a majú neuveriteľných 107 rokov. Rekordmanky život rozdelil, cestu k sebe našli v starobe

Sú dvojičky a majú neuveriteľných 107 rokov. Rekordmanky život rozdelil, cestu k sebe našli v starobe
Zdroj: Facebook - Guinness World Records

Jedna zo sestier sa pri pohľade na certifikát rozplakala.

Umeno Sumiyama a Koume Kodama sú vo veku 107 rokov najstaršie žijúce identické dvojčatá. Informáciu priniesol portál Guinness world records, ktorý dodal, že dvojičky už obdržali aj oficiálny certifikát o ich zápise do knihy rekordov.

Život dvojičiek

Babičky sa narodili 5. novembra 1913 na japonskom ostrove Shodo do veľkej 13-člennej rodiny. Ako deti boli za to, že sú dvojičky, šikanované a ich výchova bola podľa nich ako dráma.

Život dvojičiek sa po základnej škole rozdelil, Koume odišla z ostrova pomáhať strýkovi a neskôr sa tam aj usadila, zatiaľ čo Umeno zostala na ostrove. Obe sa vydali, založili si rodiny a stretávali sa zriedka, skôr na svadbách a pohreboch.

Cestu si k sebe našli, keď mali približne 70 rokov. Začali sa pravidelne stretávať a cestovali spolu aj na budhistické púte. Aktuálne žijú v rôznych opatrovateľských domoch.

Guinnesová kniha rekordov

Dvojičky sú podľa ich rodinných príslušníkov spoločenské, pozitívne a nebojácne. V minulosti viackrát žartovali a porovnávali sa s predošlými rekordérkami, že vyzerajú lepšie ako Kina a Gina a ich rekord pokoria. To sa im 1. septembra aj podarilo. Pre pandémiu nemohli inšpektori doručiť certifikáty dvojičkám osobne, odovzdali ich preto ich opatrovateľom. Umeno sa pri pohľade naň dokonca rozplakala.

Congratulations to 107-year-old sisters Umeno Sumiyama and Koume Kodama from Japan who have been confirmed as world’s...

Uverejnil používateľ Guinness World Records Utorok 21. septembra 2021

Facebook - Guinness World Records

JAPONSKO/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dvojičky

Dôležité udalosti