Ako obrovský banán so žiabrami. Rybár chytil extrémne vzácneho sumca

Rybár pózuje s unikátnym úlovkom.
Zdroj: TikTok/Martin Glatz

Glatz sa s rybou odfotil a pustil ju naspäť do jazera dúfajúc, že bude ďalej rásť a niekedy v budúcnosti urobí radosť ďalšiemu rybárovi.

Nemeckému rybárovi sa pošťastil životný úlovok. Počas rybačky na jazere v Holandsku chytil na udicu extrémne vzácneho sumca. Keď Martin Glatz zbadal pod hladinou žltý záblesk, najskôr si myslel, že ide o veľkú šťuku, no keď rybu vytiahol na loď, uvedomil si, že mal ešte väčšie šťastie, píše portál Field and Stream.

Chytil sumca veľkého (lat. názov Silurus glanis) trpiaceho leucizmom - vzácnou genetickou poruchou pigmentu. Ide o podobnú poruchu ako albinzmus, no s tým rozdielom, že leucizmus nepostihuje oči.

Sumce veľké (Silurus glanis) sa vyskytujú v riekach a jazerách naprieč celou Európou. Vyznačujú sa svojimi veľkými rozmermi: dorastajú do dĺžky 2,7 metra a môžu vážiť až 130 kilogramov. Popri jeseterovitých rybách ide o najväčšie sladkovodné ryby v Európe.

Hoci je takéto nápadné sfarbenie na pohľad atraktívne, ryby trpiace touto poruchou sú vo veľkej nevýhode. Najmä v mladosti sa totiž môžu stať ľahkou korisťou pre predátorov. Jedinec, ktorého ulovil nemecký rybár, má z tohto pohľadu- s ohľadom na svoje rozmery- najhoršie už za sebou. Glatz sa s rybou odfotil a pustil ju naspäť do jazera dúfajúc, že bude ďalej rásť a niekedy v budúcnosti urobí radosť ďalšiemu rybárovi.

fishingbrothers_official

##team_fishingbros ##angeldomaene ##angeln ##fishing ##wels ##senshu ##senshufishing ##luresfishing ##lure ##instagram ##fish ##catfish ##gold ##albino

Wow - Tiesto
AMSTERDAM/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sumec

Dôležité udalosti