Chlapcovi odstránili zo žalúdka 16 zubných kefiek. Dôvod, prečo ich zjedol, je ešte bizarnejší

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Luvin Yash

Poverčivá rodina zbytočne zamestnala chirurgov v indickom meste Gorakhpur.

Lekári v indickom štáte Uttarpradéš sa stretli s mimoriadne neobvyklým prípadom. V nemocnici skončil s veľkými bolesťami chlapec, ktorý prehltol 16 zubných kefiek a klinec.

Harish Devi (14) im prezradil, že pomôcky na čistenie zubov zjedol preto, že mu to poradil ľudový liečiteľ. Chlapec sa mal vďaka tomu zbaviť závislosti na konzumácii hliny. Klinec mal zjesť na odporúčanie príbuzných, ktorí veria, že je posadnutý zlým duchom, píše portál Zee News.

Harish podstúpil zákrok, pri ktorom mu zo žalúdka odstránili predmety v nemocnici Baba Raghav Das Medical College v meste Gorakhpur. Krátko po operácii sa jeho zdravotný stav začal zlepšovať a všetko nasvedčovalo tomu, že stena žalúdka zostala nepoškodená.

Harish by sa mal podľa lekárov úplne uzdraviť. Na snímkach z operačnej sály vidieť pacienta po operácii, pričom vedľa neho na posteli je položená umelohmotná nádoba plná zubných kefiek, ktoré mu odstránili zo žalúdka.

Podobné prípady v Indii nie sú vôbec ojedinelé. Ľudia na vidieku sa stále snažia žiť podľa tradícii predkov, ktorých súčasťou je aj poverčivosť a viera v nadprirodzené bytosti.

GORAKHPUR/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zubná kefka

Dôležité udalosti