Otec dal synovi meno ako za trest. To si robíte srandu, počúva chlapec na úradoch

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Lane V. Erickson

Otec sa priznal, že aj ďalším potomkom chcel dať mená zložené z po sebe idúcich písmen abecedy, no nakoniec si to rozmyslel.

Chcel byť spisovateľom, tak dal svojmu synovi meno z abecedy. Vtedy ale ešte netušil, že tým svojmu potomkovi skomplikuje život. Keď 12-ročný chlapec napísal svoje meno na potvrdenie o očkovaní vo vakcinačnom centre Muara Enim na Južnej Sumatre, zdravotníci ho podozrievali, že si z nich strieľa.

V kolónke s menom totiž boli vypísané prvé písmená abecedy – ABCDEF GHIJK a meno pripomínalo iba záverečné slovo Zuzu. Úradníkom sa to nezdalo a aby overili pravosť mena, rozhodli sa kontaktovať chlapcovho otca. Ten im potvrdil, že ide o skutočné meno. Miestne médiá príbeh zaujal natoľko, že sa snažili zistiť, ako vzniklo, píše portál Indian Express.

Otec im prezradil, že jeho detským snom bolo stať sa spisovateľom, čo sa mu ale nepodarilo. Vysnívané povolanie si tak chcel uctiť aspoň symbolicky, tak, že dal svojmu prvorodenému synovi meno späté s písaním.

Otec sa priznal, že aj ďalším potomkom chcel dať mená zložené z po sebe idúcich písmen abecedy, no nakoniec si to rozmyslel. Ďalšie dieťa v poradí sa malo pôvodne volať NOPQ RSTUV. To, že sa rozhodol inak, jeho deti zrejme naplno ocenia až v puberte.

 

JAKARTA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rodný list

Dôležité udalosti