Radšej si vybral pobyt za mrežami, než domáce väzenie. Muž nemohol vystáť svoju manželku

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/MikeDotta

Albánca nedávno odsúdili za drogový delikt.

Kuriózny prípad riešila talianska polícia v obci Gudionia Montecelio neďaleko Ríma. Nemenovaný 30-ročný Albánec požiadal mužov zákona, aby ho z domáceho väzenia premiestnili do väznice. Jeho rodinný život nestojí, podľa jeho slov, za nič, a tak sa rozhodol utiecť z domu. Informáciu priniesol portál euronews.

Albánca nedávno odsúdili za drogový delikt. Vzhľadom na povahu trestného činu bol muž odsúdený na niekoľkoročný trest, ktorý si mohol odpykať v domácom väzení. Odsúdenec však dobrovoľne prišiel na policajnú stanicu a požiadal mužov zákona o zmenu.

„Albánec bol deprimovaný svojou situáciou a rozhodol sa preto utiecť z domu. Spontánne sa nahlásil karabinierom a požiadal ich, aby zvyšok svojho trestu mohol stráviť vo väzení,“ uviedla polícia vo svojom vyhlásení. „Muž žil doma so svojou rodinou a ženou. Ako uviedol, z jeho života sa stalo peklo. Už to viac nedokázal zniesť, a tak chcel ísť za mreže,“ prezradil kapitán.

Podľa kapitána strávil muž v domácom väzení doposiaľ len niekoľko mesiacov, a tak za mrežami pobudne ešte niekoľko rokov. Bližšie informácie ohľadom trestu neuviedol.

Domáce väzenie je v Taliansku veľmi prísne. Človek v podstate nemôže opustiť svoje bydlisko a polícia alebo iné orgány činné v tresnom konaní ho môžu kedykoľvek prísť skontrolovať. Opustenie domu je povolené len vo výnimočných prípadoch ako napríklad návšteva nemocnice či dochádzanie do práce, aj to len v prípade, že to schváli súd. Sudca pritom môže odsúdenému zakázať akýkoľvek kontakt s inými osobami okrem tých, ktoré s odsúdeným žijú pod jednou strechou.

Muž svojou cestou na policajnú stanicu porušil podmienky domáceho väzenia, a tak vyhoveli jeho žiadosti. Okamžite ho zatkli a nariadili jeho prevoz do väzenia, uviedol portál india.com.

TALIANSKO/tvnoviny.sk

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti